آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

حضرت معصومه(س) عالمه عالم پرور است

آیت الله « کاظم صدیقی » در هشتمین همایش کریمه اهل بیت، ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت معصومه(س) اظهار کرد: عنایات ویژه‌ای که به بندگان خاص خداوند می شود اکتسابی نیست، بلکه از جانب خود خداوند است و از این رو می توان گفت که شخصیت این بانوی بزرگوار با هیچ کس دیگری قابل مقایسه نیست.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، وی با اشاره به اینکه برخی از علوم را نمی توان نزد هیچ استادی آموخت، افزود: کریمه اهل بیت از جانب خداوند متعال علم لدنی داشت.

 امام جمعه موقت تهران به وارد شدن حدیث از دو امام معصوم(ع) در رابطه با اهمیت زیارت حضرت معصومه(س)،  عنوان کرد: دومین امامزاده ای که پس از حضرت ابالفضل العباس(ع) برایشان از سوی امام معصوم(ع) زیارتنامه وارد شده، حضرت معصومه(س) است.

 آیت الله صدیقی علت هجرت حضرت معصومه(س) از مدینه به سمت خراسان را دفاع از امام(ع) دانست و گفت: آن حضرت در دفاع از امام زمان خویش به شهادت رسید.

 وی از سفر حضرت معصومه(س) به سوی خراسان به عنوان اقدامی زینب گونه نام برد و بیان کرد: فقط عاطفه برادر و خواهری نبود بلکه او برای حمایت از امام(ع) رنج هجرت را به جان خرید.

 گفتنی است؛ همایش کریمه اهل بیت از هشت سال پیش به صورت مستمر و به همت ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان هرمزگان هرساله همزمان با سالروز وفات حضرت معصومه(س) برگزار می شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی