آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

برگزاری گفتمان فرهنگی سیریک

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک از برگزاری گفتمان فرهنگی در این شهرستان خبر داد.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، اولین جلسه گفتگوهای فرهنگی و هنری شهرستان با ریاست مصطفی کریمی زاده و با حضور مدیران کانون های فرهنگی و هنری مساجد ، موسسات فرهنگی قرآن و عترت و فعالان فرهنگی و قرآنی و مسئولان انجمن های هنری در محل دفتر کار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزارشد .

وی ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و تعامل اصحاب فرهنگ و هنر در برگزاری برنامه و فعالیت های فرهنگی و هنری شهرستان گفت :  آگاه سازی از فرهنگ اسلامی بعنوان یکی از راه های تقویت باورهای دینی در جامعه می باشد .

کریمی زاده افزود : «فرهنگ» تنها عاملی است که می‏تواند افراد متعدد را در کنار هم قرار دهد و بنایی به نام «جامعه» به وجود آورد.​

کریمی زاده عنوان کرد : هدف از برگزاری گفتمان فرهنگی دستیابی به چشم انداز فرهنگی و هنری با عنوان گفتگو محوری از طریق هم اندیشی و تبادل نظر بین اصحاب فرهنگ و هنرشهرستان دانست.

وی افزود: در این گفتگوهای فرهنگی می شود  با بیان مسایل مهم فرهنگی و آسیب های اجتماعی شهرستان مورد بررسی قرار می گیرد و با ارائه راه حل های مفید به افق روشن تری در حوزه فرهنگ و هنر دست پیدا کنیم .

کریمی زاده بیان کرد : شهرستان سیریک دارای ظرفیت و پتانسیل های بسیار خوبی است که می شود از طریق همین گفتگوهای فرهنگی به صورت هدفمند و راهبردی در قالب یک سند توسعه فرهنگی که موجب جذب اعتبارات فرهنگی می گردد و گام های موثر و ارزنده را برداشت.

در پایان این جلسه حاضرین در مورد گفتمان فرهنگی و روند فعالیت آن به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و همگان خواستار برگزاری جلسات مستمر و مداوم گفتگوهای فرهنگی در سطح شهرستان شدند.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی