آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

نمایش ” عیسوک” از جزیره هرمز به روی صحنه رفت

در اولین روز از ، سی و یکمین جشنواره تئاتر استان هرمزگان با اجرای نمایش ” عیسوک ” به روی صحنه رفت.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، این جشنواره از 20 تا 23 آبان با حضور 11 نمایش برگزیده در دو سانس صبح و عصر در پلاتو آفتاب و فرهنگسرای طوبی در حال برگزاری است.

هم چنین جلسات نقد و بررسی و کارگاه های نویسندگی در این دوره از جشنواره در پلاتو آفتاب و پلاتو دریا برگزار خواهد شد.

این جشنواره روز دوشنبه در حالی آغاز شد که پلاتو آفتاب شاهد تجهیزات جدیدی نظیر نصب صندلی های جدید و افزایش امکانات نورپردازی بودیم . نمایش ” عیسوک ” به کارگردانی محمد سلامتی از جزیره هرمز در اولین نمایش در پلاتو آفتاب در دو سانس به اجرا در آمد .

محمد سلامتی کارگردان نمایش در این مورد گفت : این نمایش از نمایش ویستک اقتباس شده و موضوع آن درباره دسیسه انسان هاست که هر روزه این دسیسه ها را چه به منظور نابودی خانواده ها و چه به منظور نابودی جهان می بینیم.

این کارگردان گفت : در جزیره هرمز برای تمرینات نمایش مکان مناسبی برای تمرین در اختیار نداشتیم و بیش از دو ماه برای این اجرا تمرین می کردیم.

محمد سلامتی در ادامه بیان کرد : جزیره هرمز با وجود محرومیت ، هنرمندان زیادی دارد و سال قبل نمایش ” اعداد در بیابان” به کارگردانی بنده برای جشنواره فجر برگزیده شد و در تهران به نمایش در آمد که برنده بهترین بازیگر مرد شدیم.

کارگردان این نمایش ادامه داد : ما امیدواریم که به بحث آموزش و زیر ساخت ها در جزیره هرمز توجه ویژه ای نشان داده شود.

محمد سلامتی در پایان افزود : نادر پیشدار، مهدیه ملاح زاده ، زهرا سلامتی ، حسین غلامپور ، مهدی زارعی ، حسن سلامتی ، اسماعیل اوج بازیگران این تئاتر هستند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی