آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان سیریک برگزار شد

سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان سیریک با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن حیدری امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی و اعضا در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزارشد .

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، حجت الاسلام والمسلمین حسن  حیدری امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان سیریک ضمن تبریک فرارسیدن هفته وحدت گفت : عنصر فرهنگ از عناصر مهم در زندگی فردی و اجتماعی است و با توجه به تأکید مقام معظم رهبری در این مورد باید با فرهنگ به عنوان یک زیرساخت مهم در توسعه اجتماعی نگاه کرد.

حیدری به جایگاه و اهمیت شورای فرهنگ عمومی در جامعه  اشاره کرد وگفت : یکی از وظایف شوراهای فرهنگ عمومی حرکت به سمت تدوین راهبردهای اجتماعی است، که باید  شورای فرهنگ عمومی بهترین مکان برای رشد و پایش اقدامات فرهنگی و هماهنگی بین دستگاها باشد  .

حیدری افزود :  فرهنگ عمومی را یکی از بخش‌های مهم فرهنگی دانست که همواره از دغدغه رهبر معظم انقلاب است و با توجه به اهمیت موضوع باید زمینه‌های ارتقای فرهنگ عمومی شهرستان  را در قالب برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت بیش از پیش فراهم سازیم که تحقق این رویداد مهم فرهنگی منوط به  تلاش همه جانبه‌ای را می‌طلبد و نیازمند پای کار بودن تمامی متولیان فرهنگ و دستگاه‌های آموزشی است .

حیدری درمورد اهمیت هفته وحدت در کشور اشاره کرد و گفت : وحدت مسلمین یک اصل مهم و ضروری است .

 

حیدری افزود : جوامع مسلمین  از دیر باز  تحت نفوذ و سلطه کشورهای قدرتمند با مشکلات متعددی روبه رو بوده است و هنوز می باشند و دشمنان درصدد  این هستن تا که  وحدت وبرداری از جوامع اسلامی از بین ببرند و همچنین همه ادامه دارند ، لذا باید از فرصت و ظرفیت مناسبت های ملی و مذهبی که همیشه منبع وحدت و اتحاد و همچنین هفته وحدت درجهت حفظ و تقویت این وحدت و همدلی که جز اصل و اصول جوامع مسلمین است نهایت استفاده و بهره برداری نماییم .

در ادامه جلسه احمد جمال الدینی فرماندار و نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان سیریک ضمن تقدیر وتشکر از حضور با شکوه مردم علی الخصوص دانش آموزان در راهپیمایی 13آبان ماه گفت : برای مؤثر واقع‌شدن و اصلاح برخی موارد در فرهنگ عمومی شهرستان باید نقشه راه ترسیم کرد و یکی از راهکارهای پیشرفت در حوزه‌های زیر بنایی فرهنگ ، ترویج فرهنگ آگاه بخشی و اطلاع رسانی درست ، صحیح  و بموقع درشهرستان است.

جمال الدینی گفت : با فرا رسیدن هفته وحدت باید افزایش نشاط و شادابی در دستور کار ویژه دستگاه‌ها شهرستان قرار خواهد گرفت.

جمال الدینی افزود : هفته وحدت فرصت مغتنمی است که باید با برنامه ریزی  اجازه ندهیم  تا افرادی از روی آگاهانه و غیر آگاهانه با ایجاد عملیات روانی، شایعات، اختلاف افکنی، تشنج و ترویج تهمت‌های ناروا فردی و مذهبی، با امنیت ،وحدت و همدلی که  سالیان سال است که بین برادران شیعه و اهل سنت حاکم و درکمال محبت و احترام به همدیگر در صحنه های مختلف مذهبی و ملی می باشند به بازی بگیرند .

 

در ادامه ،مصطفی کریمی زاده رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان سیریک ضمن تقدیر وتشکر از همدلی و همکاری اعضا شورا درجهت برنامه ریزی و پیگیری مصوبات شورا ، به تبیین و تشریح وظایف فرهنگ عمومی پرداخت و گفت : وظیفه اصلی شورای فرهنگ عمومی هدف گذاری برنامه های فرهنگی  است .

وی با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی  جامعه و فرهنگ را هدف گذاری می کند گفت: شورای فرهنگ عمومی از منظر تبیین خط و مشی فرهنگی نقش مهمی درجامعه ایفا می کند .

کریمی زاده گفت : با توجه به اینکه شهرستان سیریک دارای ظرفیت فرهنگی وهنری بسیارخوبی می باشد ، و باید برای ارتقا فرهنگ عمومی وکاهش آسیب های اجتماعی با انسجام بخشی و هم افزایی تمامی ظرفیت های موجود در شهرستان در قالب یک سند راهبردی فرهنگی که این سند راهبردی با توجه به شرایط و شناخت اقلیمی و جغرافیای شهرستان و با تائید شورای فرهنگ عمومی یکی از ضرورت های برنامه های  فرهنگی این شهرستان به شمار می آید .

 

درپایان، تمامی اعضا شورا نقطه نظرات و پیشنهادات خود در مورد دستور کار جلسه (ویژه برنامه های گرامیداشت هفته وحدت ) ارائه نمودند .

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی