آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

برگزاری دو جشنواره تئاتر خیابانی در دو شهرستان هرمزگان

مسئول دفتر تئاتر خیابانی هرمزگان : دو جشنواره تئاتر خیابانی به میزبانی دو شهرستان از استان هرمزگان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، حبیب اله ناصری در گفتگو با خبرنگاران در میناب، از برگزاری دو جشنواره تئاتر خیابانی در دو حوزه گستره شهرستانی و استانی در هرمزگان خبر داد و عنوان کرد: جشنواره تئاتر خیابانی سابات” ​با موضوع آسیب های اجتماعی است که به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میناب و دستگاه های اجرایی برگزار خواهد شد.

​وی، استفاده از ظرفیت هنرمندان تئاتر خیابانی و کاربرد این هنر در جهت آموزش همگانی و آگاهی بخشیدن به جامعه در خصوص توجه به تهدیدات آسیب های اجتماعی و مشارکت مردم در ساختن شهر، روستا و جامعه ای سالم، پاک و عاری از آسیب های اجتماعی را از اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد و افزود: در دهه اول دی ماه سال جاری به میزبانی شهرستان میناب به صورت متمرکز برگزار می شود.

مسئول دفتر تئاتر خیابانی هنرهای نمایشی هرمزگانافزود: این جشنواره در دی ماه به میزبانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری و دیگر دستگاه های اجرایی در شهرستان بندرخمیر که مهمترین هدف آن که آگاهی بخشیدن به جامعه در خصوص ارتقای سطح دانش شهر و شهروندی با آموزش مضامین زندگی شهری در عصر حاضر است، برگزار می شود.

​ناصری گفت:مسائل و دغدغه های شهر و شهروندی از جمله محورهای مورد تاکید دیگر جشنواره است که هنرمندان تئاتر خیابانی سراسر استان می توانند با پرداخت و تولید اثر در این محورها در جشنواره شرکت کنند.

​وی عنوان کرد: علاقه مندان می توانند برای دریافت فراخوان این دو جشنواره به ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی این دو شهرستان مراجعه کنند.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی