آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

نشست هم اندیشی انجمن موسیقی شهرستان بستک برگزار شد

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بستک از برگزاری جلسه هم اندیشی با فعالان حوزه موسیقی شهرستان در محل مجتمع فرهنگی هنری پیامبر اعظم (ص) شهرستان بستک خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، داود دادوند عنوان کرد: با ایجاد فضای مناسب جهت برگزاری فستیوال موسیقی، می توان هنرهای اصیل ایرانی را زنده نگه داشته و به راحتی آن را به نسل جدید معرفی و منتقل نماییم.

وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری و حمایت همه جانبه دولت خدمتگزار  در بخش فرهنگ و هنر به خصوص موسیقی سنتی عنوان کرد: ما باید تلاش خود را در این جهت انجام داده و موج تهاجم فرهنگی که از طرف رسانه های غربی صورت می گیرد را با جایگزین کردن این گونه هنرها و تأثیرگذاری عمیق و اصیل آن بر روح و جان، موجب به ثمر رسیدن این هدف والا شویم.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بستک در ادامه افزود: این نشست به منظور ارتقاء عملکرد انجمن موسیقی، ارائه پیشنهادات و نظرات و رفع موانع و مشکلات در روند فعالیت انجمن مذکور با حضور هنرمندان عرصه موسیقی تشکیل شده است.

دادوند اضافه کرد : در این نشست ضمن اعلام مشکلات پیش روی انجمن، به مواردی همچون تجدید نظر در اعضاء هیأت مدیره، لزوم همکاری کلیه اعضاء انجمن جهت پیشبرد اهداف انجمن موسیقی و  ارتقاء آثار موسیقی و همچنین معرفی و شاخص نمودن هنرمندان پیشکسوت موسیقی به استان و کشور پرداخته شد.

گفتنی است : در پایان جلسه، اعضا به ارائه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و مصوباتی از قبیل پیگیری کارت عضویت اعضای انجمن، لزوم دریافت مجوز اجرای موسیقی در تالارها و مراسم عروسی از انجمن موسیقی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، تأکید بر شرکت کلیه اعضاء در جلسه آتی انجمن، پیگیری ملاقات ویژه رئیس انجمن موسیقی با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان و هماهنگی با اداره اماکن شهرستان مبنی بر نظارت اجرای موسیقی و جلوگیری از تخلفات با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به تصویب اعضا رسید.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی