آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بشاگرد برگزار شد

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بشاگرد از برگزاری سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان پیرامون فرهنگ کار و تلاش خبر داد. http://farhangehormozgan.ir/2019/10

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، خلیل نوری پور بیان کرد : فرهنگ در جامعه به عنوان یک نیاز اساسی و اصلی در واقع بعنوان پیش نیاز توسعه همه جانبه هر کشوری است اگر چنانچه فرهنگ رشد کند جامعه پویا می شود و منشا جامعه ی بانشاط ،کارکردن است .

وی افزود : فرهنگ کار بایستی به نوعی در بین همه اقشار مردم نهادینه شود و به نوعی تمام پیامدهای زندگی انسان به کار بستگی دارد و فرهنگ کار و تلاش نقش احیاکننده جامعه بشری است که می تواند در سطوح مختلف و در ابعاد مختلف رونق ببخشد زیرا کار یکی از عوامل تولید است که در تمام فعالیت های اقتصادی انسان را در بر می گیرد.

در ادامه، حجت الاسلام و المسلمین حاج غلامی امام جمعه شهرستان بشاگرد در بحث فرهنگ کار و تلاش و کوشش در بشاگرد گفت: تاریخ ما این را نشان می دهد که مردم بشاگرد مردمی سخت کوش و پرتلاش و اهل عمل هستند مردم این دیار برای آبادکردن زمین های کشاورزی زحمات فراوانی کشیدند آب را ازمسیرخیلی دور و سخت با هزار مشقت به زمین ها رساندند تنه درخت نخل بعنوان پل برای عبور از دره ها استفاده کردند.

وی اضافه کرد : بحث کار و تلاش یکی از مباحث بسیار مهم شهرستان است زیرا بشاگرد رزقش را از همین راه بدست آورده محصولاتی مانند گندم ،جو،ذرت،حبوبات ،محصولات دامی مانندشیر و کشک و عسل کوهی را به جاهای دیگر حتی کشورهای آنسوی دریا می فرستادند.

امام جمعه بشاگرد عنوان کرد : مردم این منطقه اهل عمل و کار بوده اند  و نیاز است که این بحث دوباره مطرح و این فرهنگ احیا شود.

وی یاداور شد :می طلبد که مسئولین برای رفع موانع اشتغال و تولید اقدام عاجل کنند و به صورت جهادی در این حوزه شبانه روز و با اعتقاد راسخ فعالیت نمایند.

گفتنی است : در پایان این جلسه از فعالان فرهنگی و هنری جشنواره کتاب رضوی تقدیر شد.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی