آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

برگزاری نخستین جلسه هماهنگی جشنواره استانی هنرهای تجسمی مکران در سیریک

نخستین جلسه هماهنگی جشنواره استانی هنرهای تجسمی مکران با حضور جمعی از هنرمندان استانی با موضوع فرهنگ بلوچ برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، مصطفی کریمی زاده در ادامه گفت: این جشنواره در قالب هنرهای محیطی و معاصر با رویگرد جذب گردشگری و ساخت المان های شهری با نگاه فرهنگ بلوچ برگزار می شود.

وی افزود:جشنواره به صورت استانی با مشارکت هنرمندان شهرستان سیریک و هنرمندان طراز اول هنرهای تجسمی هرمزگان برگزار خواهد شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک بیان کرد: در کنار جشنواره کارگاه های آموزشی رایگان نیز جهت استفاده عموم مردم برگزار می شود.

در ادامه احمد جمالدینی فرماندار شهرستان سیریک ضمن تقدیر و تشکر از این حرکت فرهنگی و هنری گفت : ارتقا جايگاه فرهنگ و هنر در جامعه اسلامي نيازمند همدلي و تلاش بيشتر است.

وي بیان كرد:با همدلي و تلاش بيشتر و استفاده از زبان هنر مي توان اين توسعه ارزش هاي اسلامي را بيشتر كرد.

فرماندار سیریک افزود: تنها راه برون رفت از معضلات اجتماعي كار فرهنگي كارشناسانه است و در جهت تحقق اين هدف بايد از ابزار هنر و توان هنرمندان حاذق و متعهد استفاده شود.

جمالدینی عنوان کرد :وظيفه ما اين است كه در جهت رفع مشكلات و معضلات فرهنگي حركت كنيم و فرمانداری شهرستان آمادگی لازم جهت همکاری و مشارکت جهت برگزاری این جشنواره را دارد.

گفتنی است : این جشنواره با مشارکت فرمانداری ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی  هرمزگان و شهرداری بندر سیریک برگزار می شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی