آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

موسیقی در همه شئونات زندگی مردم هرمزگان جاری است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان : موسیقی در همه شئونات زندگی مردم هرمزگان جاری است.

 

http://farhangehormozgan.ir/2019/08

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، رضا کمالی زرکانی در مراسم افتتاحیه چهارمین جشنواره موسیقی گوگانا در بندرلنگه گفت: بندرلنگه ، شهر زیبایی هاست و هر کس که این به منطقه وارد شود از زیبایی های فرهنگی ، هنری ، پوششی ، زبانی و… مردم آن لذت می برد.

وی موسیقی را والاترین هنر دانست و بیان کرد : موسیقی گستره وسیعی از عزا تا عروسی ، از عشق تا نفرت ، از تنهایی تا اجتماع از سنت تا مدرن ، از معنویت تا آیین ها و آداب ها را در بر می گیرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اضافه کرد : موسیقی بیان مشترک درد انسان هاست و زبان مشترک همه مردم جهان است و این زبان نیاز به یادگیری و ترجمه ندارد و در فطرت همه به ودیعه گذاشته شده است.

کمالی زرکانی به اهمیت موسیقی در هرمزگان پرداخت و اظهار داشت : جشنواره های مختلف موسیقی در اقصی نقاط استان نشان می دهد این هنر همچنان زنده و پویا ست و به درستی و شایستگی هرمزگان پایتخت موسیقی ایران است زیرا در هرمزگان موسیقی وسعت و عمق زیادی دارد و از تعزیه تا درمانگری و طبابت و اشتغال و هماهنگی ضرب آهنگ زندگی را در بر می گیرد .

وی یادآور شد : هرمزگان در گذشته یک بندر فرهنگی بوده و از کشورهای مختلف به اینجا کالا و محصولات وارد می شده و از بنادر هرمزگان فرهنگ و هنر بارگیری و به اقصی نقاط جهان ارسال می شده است و بر همین اساس است که معتقدیم امروز باید با زبان فرهنگ وهنر با جهانیان سخن بگوییم .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در پایان از برگزار کنندگان چهارمین جشنواره موسیقی گوگانا تقدیر و تشکر کرد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی