آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت رسانه برای توسعه شهرستان خمیر

فرماندار بندرخمیر در مراسم تقدیر از فعالان رسانه‌ای و خبرنگاران بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت رسانه برای توسعه شهرستان خمیر تاکید کرد.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، میرهاشم خواستار سرعت و دقت همراه با تجزیه ‌و تحلیل منطقی را از ابزار کار یک خبرنگار دانست و گفت :خبرنگاران وقایع و رخدادهای اجتماعی را به اطلاع مردم می‌رسانند و نظرات و درخواست های مردم را نیز به مسئولان گوشزد می کنند.

وی با اشاره به رسالت خبرنگار در مطالبه گری و داشتن جسارت کاری عنوان کرد: اخلاق‌مداری و پرهیز از آلوده سازی فضای مجازی همراه با احترام به شخصیت‌ها نیز از ظرافت‌های این حرفه است.

میر هاشم خواستار پوشش خبری فعالان رسانه را در شهرستان قابل ‌تقدیر خواند و بیان داشت: شهر تالابی بندر خمیر و جاذبه‌های خاص آن و معادن پررونق این فرصت را به ما داده است تا با معرفی منطقه راه رشد و توسعه این شهرستان را هموارسازیم.

به گفته‌ی فرماندار بندرخمیر توجه به صنعت گردشگری، رونق بازارچه ملوانی، راه‌اندازی مجتمع بندری شهرستان، آب‌درمانی و تنوع محصولات کشاورزی  قطعاً این شهرستان را در استان متمایز و خاص می‌کند، به‌طوری‌که ٧٠ درصد معادن استان متعلق به این شهرستان است و در بخش کشاورزی نیز قطب تولید گوجه فرنگی محسوب می‌شود.

وی از خبرنگاران خواست علاوه بر معرفی جاذبه طبیعی و جغرافیایی این شهرستان توجه جدی به فرهنگ و آیین غنی منطقه نیز داشته باشند و تلاش خود را در معرفی کامل شهرستان و مردمان  به کار بندند.

این مراسم که  با حضور خبرنگاران، روابط عمومی ادارات و فعالان شبکه‌های اجتماعی بود مدیر و اعضای خانه مطبوعات و مسئولان روابط عمومی استانداری استان نیز حضور داشتند.

در ادامه معصومه قاسمی مدیر عامل خانه مطبوعات هرمزگان با بیان اینکه پس از اجرای دوره آموزشی خبرنویسی و راه‌اندازی خانه مطبوعات بندرخمیر شاهد رشد خوبی در این زمینه بوده‌ایم اعلام داشت: ساماندهی خبرنگاران و شناسه دار نمودن شبکه‌های فعال مجازی از اولویت خانه مطبوعات است که مورد پیگیری جدی خواهد بود.

قاسمی عنوان کرد: جهت ارتقای دانش خبری علاقه‌مندان این حوزه آمادگی کافی جهت برگزاری دوره‌ها آموزشی و همچنین اجرای جشنواره مطبوعات در شهرستان را داریم.

همچنین در این مراسم کاظم قنبری سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان خمیر با اعلام حمایت از فعالیت خبرنگاران گفت: مطالبه گری و شفاف‌سازی حق مردم است و مدیران دستگاه‌های اجرایی قطعاً پاسخگو خبرنگار خواهند بود.

 

 

https://hormozgan.farhang.gov.ir

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی