آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

‌نمازجمعه نماد وحدت و همبستگی است

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با بیان اینکه نماز جمعه مانند یک نهاد فرهنگی یکی از ظرفیت‌های انقلاب اسلامی برای ترویج همبستگی و اتحاد است،گفت: تریبون نمازجمعه سنگر دفاع از اسلام، ارزش های اسلامی، پایگاه وحدت و برادری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، عباس میرزاد در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان به مناسبت سالروز برگزاری اولین نماز جمعه پس از انقلاب در کشور، اخلاق و معنویات را سرچشمه هر تحولی در جامعه دانست و افزود: معنویات و اخلاق با جامعه ارتباط مستمری دارند که هرچه میزان اخلاق و معنویات در جامعه افزایش یابد به همان نسبت شاهد کاهش معضلات اجتماعی هستیم و هر چه از اخلاق و معنویات دور شویم به همان نسبت جامعه بیشتر دچار معضلات می‌شود که رسالت ائمه جمعه و جماعات در ترویج اخلاق و معنویات رسالتی سنگین و ویژه محسوب می‌شود.

وی یکی از برکات انقلاب اسلامی را احیا نماز جمعه دانست و افزود: نماز جمعه برای ایجاد همبستگی و وحدت بین مردم تشکیل شده است.

میرزاد، نماز جمعه را یک نماز وحدت آفرین در بین مردم و جامعه اسلامی دانست و افزود: باید اختلافات سیاسی در جامعه برداشته شده و همه در نماز جمعه، کنار هم باشند که این امر با درایت ائمه جمعه امکان پذیر است.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان اضافه کرد: امام جمعه به عنوان رابط بین مسوولان و مردم، نقش مهمی در همبستگی در جامعه دارد.

وی تصریح کرد: همبستگی و اتحاد ملت و مشارکت عمومی، اعتقاد و ایمان الهی مهمترین سلاح ملت ایران برای مقابله با تهدید های دشمن است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی