آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

هنر درمانی یکی از راه های تاثیرگذار کاهش آسیب های اجتماعی است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در جلسه شورای فرهنگ عمومی میناب : هنر درمانی یکی از راه های تاثیرگذار کاهش آسیب های اجتماعی است.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، رضا کمالی زرکانی شهر میناب را به لحاظ ویژگی های فرهنگی و هنری خاص و منحصر به فرد دانست و گفت : ویژگی های خاص میناب می طلبد که نگاهی ویژه به آن شود هرچند که تاکنون از لحاظ زیرساخت های فرهنگی آنچنان که شایسته است به این شهر پرداخته نشده است اما ساخت پردیس سینمایی سرآغاز این تغییر نگاه است.

وی به کمبودهای اعتباری و مالی اشاره کرد و افزود : هم اکنون کشور به لحاظ مالی در شرایط خاص و سختی قرار دارد اما تصمیم ما بر آن است که با همکاری امام جمعه ، فرماندار ، شهردار ، شورای شهر و خیران کمبود های زیرساختی میناب را در حوزه فرهنگ و هنر کاهش دهیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به کارکرد فرهنگ و هنر در کاهش آسیب های اجتماعی پرداخت و اظهار داشت : برخی از مناطق و بخش های میناب به لحاظ آسیب های اجتماعی آمار نگران کننده ای دارد و با توجه به ظرفیت های خوب فرهنگی هنری این شهرستان باید از این پتانسیل به بهترین نحو استفاده کرد .

کمالی زرکانی عنوان کرد : دنیا به این نتیجه رسیده است که آسیب های اجتماعی با روش های مرسوم قابل حل نیست و هم اکنون بسیاری از کشورهای جهان سعی می کنند آسیب های اجتماعی را با هنر درمانی به ویژه تئاتر درمانی که یکی از ظرفیت های میناب نیز هست کاهش دهند.

وی در ادامه بیان کرد : به لحاظ نرم افزاری شهرستان میناب از استعدادها و ظرفیت های بسیار خوبی و دانش آموختگان عرصه فرهنگ و هنر در تمامی رشته ها برخوردار است که متولیان می توانند از این ظرفیت در کاهش آسیب ها به خوبی استفاده کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به طرح شهر خلاق فرهنگ و هنر اشاره کرد و افزود : این طرح توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت کشور مطرح شده و پیشنهاد ما شهرستان میناب می باشد که فرماندار رئیس کمیسیون شهر خلاق می باشد و امیدواریم هر چه زودتر جلسات آن در میناب برگزار شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی