آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

هرمزگان باید به سطح خوبی از زیرساخت های فرهنگی و هنری برسد*

استاندار هرمزگان در بازدید از اماکن فرهنگی و هنری بندرعباس در جمع خبرنگاران بر افزایش فضاهای فرهنگی تاکید کرد و گفت : استان هرمزگان به لحاظ زیرساخت های فرهنگی بسیار فقیر است .

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان فریدون همتی فرهنگ را اساس جامعه دانست و افزود : اگر حال و روز فرهنگ خوب باشد اوضاع جامعه نیز خوب خواهد بود.

 

وی به تاثیرگذاری و شیرینی زبان هنر اشاره کرد و بیان داشت : بهترین قالب برای بیان مسایل جامعه همانا رشته های مختلف فرهنگ و هنر همچون سینما،شعر،داستان،نقاشی،موسیقی و…میباشد .

 

استاندار هرمزگان انجمن های فرهنگی و هنری را بازوان فرهنگ و ارشاد دانست و عنوان کرد : انجمن های سیزده گانه بازوهای توانمند اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند و باید از ظرفیت آنها استفاده حداکثری کرد .

 

همتی به فقر زیرساخت های فرهنگی استان پرداخت و اذعان داشت : هرمزگان از لحاظ زیرساخت های فرهنگی هنری بسیار محروم و دارای امکانات ناچیز است و بر خلاف بسیاری از استانها از منابع ملی و توسعه فرهنگی عقب مانده هرچند طی امسال پروژه های خوبی به ویژه در شهرستان هاتعریف وبه زودی به بهره برداری خواهد رسید .

 

وی به پروژه تالار مرکزی بندرعباس و دستور تخریب آن اشاره کرد و گفت : هزینه و سرمایه زیادی از بیت المال صرف این پروژه شده است و تخریب و آغاز پروژه جدید نیز استان را به لحاظ زیرساخت های فرهنگی باز عقب نگاه میدارد و ان شاالله پیگیر هستیم همین پروژه را حفظ و موانع قانونی را برطرف نماییم  .

گفتنی است : بواسطه حضور استاندار هرمزگان در اداره کل فرهنگ و ارشاد و دیدار با کارکنان چند فیلم کوتاه با محتوای آسیب های اجتماعی برای استفاده در فضای مجازی به صورت نمادین رونمایی و طرح نهضت اهدای کتاب به مناطق محروم نیز آغاز شد .

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی