آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

نخستین جلسه راه اندازی شبکه خلاق فرهنگ و هنر (شهری) در شهرستان جاسک برگزار شد

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جاسک، از برگزاری نخستین جلسه راه اندازی شبکه خلاق خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، عبدالرحمن لشکری زاده افزود : این جلسه با حضور معاون سیاسی امنیتی فرماندار، شهردار، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اساتید و کارشناسان حوزه های فرهنگی و هنری در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

 

وی در خصوص ایجاد شبکه خلاق فرهنگ و هنر شهری بیان کرد : طبق دستورالعمل ارائه شده نسبت به مباحث گوناگون فرهنگی و هنری، تنها می توانیم با کارشناسی اساتید محترم سه مبحث را معرفی و به دبیرخانه شبکه خلاق فرهنگ و هنر ارائه دهیم.

 

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جاسک ادامه داد: مباحث در نظر گرفته شده فرهنگی و هنری باید در یک چهارچوب و برنامه ریزی مدون و منسجم طبق اولویت انتخاب شود و اساتید نظراتی کارشناسی شده بهترین حوزه ها را مد نظر قرار دهند تا بتوانیم طبق این اولویت بندی به خواسته ها و اهدافی که در این راستا داریم بخوبی دست پیدا کنیم.

 

در ادامه معاون سیاسی امنیتی فرمانداری جاسک در خصوص مبحث شبکه خلاق فرهنگ و هنر و اهمیت آن در جامعه گفت: این رویکرد از نظر فرهنگی هنری و همچنین اشاعه فرهنگ یک جامعه می‌تواند بسیار ارزشمند و گرانبها باشد چراکه به واسطه‌ی روی کار آمدن هنرمندان در این عرصه، شاهد شکوفایی استعدادهای درخشان در این زمینه‌ها خواهیم بود.

 

وی تصریح کرد: شبکه خلاق فرهنگ و هنر نوعی تلنگر برای جوانان در اشاعه فرهنگ اقتصاد مقاومتی نیز بشمار می‌آید به‌گونه‌ای که در ترسیم این شبکه به مهارتهای خلاقانه و کسب درآمدی پایدار نیز اشاره شده است و این مهم در مبحث ایجاد اشتغال و کارآفرینی نقش بسیار بسزایی دارد.

 

محمود آشفته شهردار بندرجاسک مبحث شبکه خلاق فرهنگ و هنر را اینگونه بیان کرد و گفت: مجموعه‌های فرهنگی و هنری شهرداری‌ها همیشه در اینگونه عرصه‌ها پیش قدم بوده اند و این امر الزاماً در جهت ایجاد رشد و تقویت برنامه‌های فرهنگی و هنری بسیار مفید و موثر خواهد بود.

 

شهردار بندرجاسک بیان کرد: هرآنچه که آداب، سنن و رسوم مردم در یک منطقه را معرفی کند قطعاً از جایگاه ویژه و بالایی برخوردار خواهد بود و این جایگاه امروز در قالب شبکه خلاق فرهنگ و هنر توسط کارشناسان ایجاد و ترسیم شده است که این امر نه تنها موجب ایجاد بسترها و فضاهای مناسب در زیباسازی شهری می‌شود بلکه می‌تواند ترسیم کننده‌ی یک المان در بستر شهری زیبا نیز باشد.

 

در ادامه اعضا و صاحبنظران در خصوص این شبکه طرح ها و نقطه نظرات خود را بیان کردند که خوشبختانه دارای خروجی بسیار خوب و مطلوبی نیز بود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی