آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

مسابقه کتابخوانی با موضوع حجاب و عفاف در شهرستان سیریک برگزار شد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک : مسابقه کتابخوانی با موضوع حجاب و عفاف به مناسبت هفته حجاب و عفاف با همکاری کانون فرهنگی و هنری امام محمد تقی (ع) در مسجد امام محمد تقی (ع) در روستای دودر این شهرستان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، مصطفی کریمی زاده گفت : حجاب سرچشمه زلالی و پاکی و یک سرمایه معنوی است که می تواند زن و مرد را به کمال و تعالی برساند.
وی با اشاره به آیه 31 سوره مبارکه نور و تاکید صریح قرآن مجید بر رعایت پوشش و حجاب مناسب گفت : همه آحاد جامعه می بایست با پیروی از مفاهیم قرآنی و روایت معتبر دینی این مهم را در تمامی شئون زندگی مدنظر قرار دهند.
کریمی زاده افزود : کتابچه این مسابقه برگرفته از آثار شهید استاد مطهری که این کتابچه با هدف ارائه راه‌های مفید  کاربردی و همچنین افزایش میزان مطالعه در میان عموم مردم به ویژه جوانان، ارتقاء سطح آگاهی عمومی شهروندان، معرفی منابع صحیح و مناسب برای کسب اطلاعات پیرامون موضوعات مختلف به ویژه عفاف و حجاب عنوان کرد .
وی بیان کرد: انتقال پیام‌های دینی و آشنایی عموم با سیره زندگی ائمه اطهار در قالب‌های جذاب مانند مسابقات از شیوه‌های مؤثر کار فرهنگی است.
در پایان و پس از برگزاری آزمون از این کتاب، به نفرات برگزیده با لوح تقدیر و جوایز نقدی تجلیل به عمل آمد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی