آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

مجتمع فرهنگی – هنری روستای میشی سیریک در اولویت پروژه های فرهنگی هرمزگان قرار دارد

نشست رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیریک به همراه مسئول انجمن داستان مکران ، دهیار و اعضای شورای اسلامی روستای میشی با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ضمن تشکر از حضور مهمانان فرهنگی شهرستان سیریک گفت:  هویت فرهنگی ویژه مردم شهرستان و  فرهنگ و هنر دوستی مردمان این خطه از سرزمین مان برکسی پوشیده نیست.

رضا کمالی زرکانی افزود: طرح ها و پروژه های شهرستان سیریک به ویژه  مجتمع فرهنگی روستای  میشی از اولویت های این اداره کل است و تا هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: مجتمع فرهنگی_ مرکز شهرستان سیریک را نیز در اولویت تخصیص اعتبار قرار داده ایم که امیدواریم با تخصیص اعتبار آن، عملیات اجرایی آن در سال جاری آغاز شود.

در ادامه  این نشست رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک ضمن تشکر از پیگیری ها و حمایت های مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان از طرح ها و برنامه های فرهنگی شهرستان سیریک گفت: با توجه به اینکه شهرستان سیریک  از نظر زیر ساخت های فرهنگی یکی از شهرستان های محروم استان است نیازمند توجه ویژه ای ست. مردم سیریک بارها با حضورشان در برنامه های مختلف فرهنگی و هنری خود را به اثبات رسانده اند بنابراین باید بخش فرهنگ به این شهرستان توجه ویژه ای شود.

کریمی افزود: تکمیل مجتمع فرهنگی _هنری میشی از اولویت های فرهنگی شهرستان است و امیدواریم تا هفته دولت آماده بهره برداری شود.

همچنین احداث مجتمع فرهنگی_هنری شهرستان در مرکز شهر سیریک یکی دیگر از خواسته های مردم سیریک است که تقاضا دارم در اولویت طرح های اداره کل استان قرار گیرد.

در ادامه یوسف زرهی دهیار روستای میشی ضمن تشکر و قدردانی از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مجتمع فرهنگی_هنری میشی با توجه به فاصله کم آن با مرکز شهرستان می تواند به عنوان مرکزی فرهنگی برای کل شهرستان باشد.

وی افزود: تکمیل مجتمع فرهنگی خواسته عموم مردم و به ویژه اهالی فرهنگ و هنر است. و با توجه به اینکه در شهرستان هیچ زیر ساخت فرهنگی دیگری وجود ندارد تکمیل هرچه سریعتر آن را خواستاریم.

در بخش دیگری از این نشست، محمد پیشان دبیر انجمن داستان مکران ضمن تشکر از مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان گفت: برگزاری موفقیت آمیز سه دوره گذشته جشنواره داستان مکران، که به یکی از نمادهای فرهنگی شهرستان تبدیل شده خود گواه بر پویایی فرهنگی_هنری شهرستان است.

وی افزود: انجمن داستان مکران در جشنواره ملی ملک الشعرای بهار در تهران  به عنوان یکی از انجمن های برتر شناخته شد و این خود نشان از پویایی و حرکت رو به جلو فرهنگی در شهرستان سیریک است که انجمنی از این شهرستان نه تنها در استان بلکه در کشور صاحب رتبه می شود و امیدواریم با حمایت اداره کل بتوانیم بار دیگر جشنواره را بهتر از دوره های گذشته برگزار کنیم.

در پایان به پاس حمایت های مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان از برنامه ها و پروژه های فرهنگی و هنری شهرستان سیریک لوح سپاسی از سوی شورا و دهیار روستای میشی به ایشان اهدا شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی