آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

طرح اوقات فراغت کانون های مساجد در بشاگرد آغاز به کار کرد

طرح غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان تابستان امسال کانون های فرهنگی هنری مساجد در شهرستان بشاگرد آغاز به کار کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، آیین افتتاحیه طرح اوقات فراغت کانون های فرهنگی و هنری مساجد با حضور مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان هرمزگان و جمعی از مدیران ادارات و نهادهای بشاگرد و مدیران کانون های این شهرستان در مسجد علی بن ابیطالب(ع) شهر سردشت برگزار شد.

حجت الاسلام « احمد پهلوانی »، مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان در این آیین با اشاره به تصویب اساسنامه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در نشست شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: کانون های مساجد  پس از ۲۵ سال با تصویب شورای انقلاب فرهنگی دارای اساسنامه شدند و این امر موجب شده است تا اختیارات کانون های فرهنگی هنری در فعالیت‌ها گسترش یابد.

وی با بیان اینکه هم اکنون بیش از ۸۰ کانون  فرهنگی هنری و هنری در سطح مساجد شهرستان بشاگرد فعالیت می کنند، افزود: درگاه ثبت فعالیت های اوقات فراغت، جهت ساماندهی فعالیت های این طرح در سطح کانون‌های فرهنگی هنری مساجد راه اندازی شده است .

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان با ذکر این نکته که درگاه ثبت فعالیت های اوقات فراغت در سامانه بچه های مسجد بارگذاری شد، عنوان کرد: مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد  رمزگان می توانند با مراجعه به صفحه شخصی کانون فرهنگی و هنری مسجد در سامانه بچه های مسجد  نسبت به ثبت فعالیت های خود در شش محور، فعالیتی قرآن و عترت، آموزش و توانمندسازی ،هنری ،شبکه سازی و فضای مجازی ، کتاب و کتابخوانی و فعالیت های اجتماعی اقدام کنند.

وی ادامه داد: واریز سرانه به حساب کانون ها در دور جدید سیاست های ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد، بر اساس ثبت فعالیت ها در سامانه بچه های مسجد صورت می گیرد.

پهلوانی گفت: آموزش های ویژه توانمندسازی ارکان کانون های فرهنگی هنری، اردوهای آموزشی درون و برون استانی از ویژگی های اوقات فراغت امسال کانون های فرهنگی هنری استان است.

وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تبریک دهه کرامت، از این دهه به عنوان فرصت مناسبی برای تبیین هرچه بیشتر سیره اهل بیت یاد کرد و افزود: همزمانی دهه کرامت با طرح اوقات فراغت فرصت دیگری است که کانون ها باید از آن بهره ببرند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان تاکید کرد: اجرای برنامه های دهه کرامت باید به صورت ویژه در دستور کار کانون ها فرهنگی و هنری قرار گیرد.

وی افزود: تقارن دهه کرامت با اجرای طرح اوقات فراغت، فرصت مناسبی است که کانون ها با بهره گیری از این فرصت، نوجوانان و جوانان را با سیره و معارف اهل بیت(ع) آشنا سازند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی