آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

افتتاحیه کلاس های اوقات فراغت کانونهای فرهنگی و هنری مساجد در حاجی آباد

افتتاحیه کلاس های اوقات فراغت کانونهای فرهنگی و هنری مساجد شهرستان حاجی آباد در مسجد صاحب الزمان با حضور مدیران و رابطین کانون ها برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، حجت الاسلام والمسلمین پهلوانی مدیر ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی و هنری مساجد هرمزگان ، در جلسه افتتاحیه اوقات فراغت کانونهای فرهنگی و هنری مساجد شهرستان حاجی آباد با بیان اینکه ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی و هنری مساجد حلقه وصلی بین١٠٠٠ مسجد دارای کانون فرهنگی و هنری در استان هرمزگان است گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی اساسنامه کانونهای فرهنگی و هنری مساجد در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رساند و کانونهای مساجد بعد از ٢٥ سال با تصویب شورای انقلاب فرهنگی دارای اساسنامه شدند و این امر موجب شده است تا اختیارات کانون های فرهنگی و هنری در فعالیت گسترش یابد. امیدواریم  شاهد نتیجه این اقدامات در دورترین نقطه شهرستان حاجی آباد باشیم . سند تحول هدف بعد از تایید اساسنامه تهیه شد و برنامه ها و فعالیت های کانون های فرهنگی و هنری بر اساس این سند تحول باشد.

وی در ادامه با بیان فعالیت بیش از ٨٠ کانون فرهنگی و هنری در سطح شهرستان هرمزگان گفت: از سال گذشته واریز سرانه به کانون های فرهنگی و هنری بر اساس فعالیت ها، درگاه ثبت فعالیت های اوقات فراغت در سطح کانون های فرهنگی و هنری مساجد راه اندازی شده است. مدیران کانونهای فرهنگی و هنری مساجد هرمزگان می توانند با مراجعه به صفحه شخصی کانون فرهنگی و هنری مسجد در سامانه بچه های مسجد به آدرس bachehayemasjed.ir نسبت به ثبت فعالیتهای خود در ٦ محور، فعالیتی قرآن و عترت، آموزش توانمندسازی، هنری، شبکه سازی و فضای مجازی، کتاب و کتابخوانی و فعالیت های اجتماعی اقدام نمایند.
وی افزود : خانواده ها استقبال خوبی از برنامه های اوقات فراغت و رغبت جهت حضور فرزندانشان در این برنامه ها دارند و ما باید قدردان  این فرصتی که خانواده ها در اوقات فراغت در اختیار ما قرار داده اند باشیم و از این ظرفیت جهت توانمندی اعضای کانون ها را انجام دهیم و موجب رونق هر چه بیشتر فعالیت مساجد باشیم.
فرصت دهه کرامت و همچنین دهه امامت در اوقات فراغت فرصت دیگری است که کانونها باید از آن بهره ببرند. اجرای برنامه های دهه کرامت باید به صورت ویژه در دستور کار کانون ها قرار گیرد کانون ها با بهره گیری از این فرصت نوجوانان و جوانان را با سیره و معارف اهل بیت (ع)آشنا سازند. کانون های فرهنگی و هنری برنامه انجام شده را در دهه کرامت در کانون خود سامانه دهه کرامت به آدرس www.amfm.ir ثبت نمایند.

در ادامه کاظم قاسم زاده رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی حاجی آباد گفت: هر پیشرفتی که در کشور هست کانونهای فرهنگی و هنری در آن نقش دارند، دلیل پیشرفت کشور پیگیری آن توسط بچه های مسجد است که دارای پشتکار هستند.

وی افزود: فعالین مسجد نباید منتظر حمایت باشند بلکه باید تلاش کنند بودجه مشارکت تامین کنند. تلاش های گسترده پیرامون حمایت از کانون های فرهنگی و هنری با اعتبارات شهرستانی انجام شده است. بچه های مسجد قبل از هر چیزی رضای خدا و جنبه خدایی از یک کار را می بینند و کارشان برای سه چیز برکت دارد قرآن ، مسجد و اهل بیت و این کارها روی زمین نمی ماند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی