آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

آیین تجلیل از نویسندگان شهرستان سیریک برگزار شد

به مناسبت روز قلم آیین تجلیل از نویسندگان شهرستان سیریک برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، در این مراسم علم عباسی معاون فرماندارشهرستان سیریک ضمن تبریک روز قلم گفت : پيدايش خط آن قدر مهم و سرنوشت ساز بوده كه زندگى بشر را به کلی تغییر داد.
وی افزود : نویسندگی، رسانه و ابزاری از ارتباطات انسانی است که نمایانگر زبان و عواطف از طریق نوشتن یا ثبت علائم و نشانه‌ها است.
عباسی با اشاره به قریحه هنری و ادبی هر شخص صاحب اثری گفت: خداوند متعال در درون ذات افراد صاحب ذوق و طبع ودیعه ای گذاشته که خود فرد باید آن استعداد نهفته را کشف و بروز دهدو هنر مندان و نویسندگان باید قدر این نعمت الهی را بدانند و اثر گذاری در جامعه داشته باشند .
در ادامه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیریک  ضمن گرامیداشت روز قلم، این روز را به نویسندگان، اصحاب قلم و رسانه تبریک گفت و عنوان کرد: در ارزش قلم همین بس که خداوند در قرآن به آن سوگند یاد کرده و سوره ای به اسم قلم در قرآن نازل فرموده است.
وی خاطرنشان کرد: سابقه تاریخی روز قلم و تعیین گرامیداشت این روز در گاهشمار رسمی کشور، خود گواه بر جایگاه والای قلم هم از نظر تاریخی و هم از لحاظ دینی و معرفتی است.
کریمی زاده ادامه داد: نقش تاثیر گذار قلم به عنوان زبان احساس و بیان اندیشه نویسنده در ماندگاری و رشد جوامع بشری حایز اهمیت است و تکامل بشر امروز از دیرباز به آن وابسته بوده است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی