آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

آیین استقبال از کاروان خدام حرم مطهر رضوی در سیریک برگزار شد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک : آیین استقبال از کاروان خدام آستان قدس رضوی با حضور مسئولان دستگاه های اجرایی و حضور پرشور مردم در شهرستان سیریک برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، مصطفی کریمی زاده در این باره گفت : هرساله  همزمان با میلاد حضرت معصومه (س) و دهه کرامت کاروان خادمان بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الائمه و حاملان پرچم حرم مطهر امام رضا (ع) در جمع مردم این شهرستان حضور پیدا می نمایند . .

کریمی زاده گفت : مردم انقلابی ولایتمدار این شهرستان ساعاتی قبل از ورود کاروان زیر سایه خورشید جای جایی این شهرستان در انتظار خادمان حرم حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) می شوند.

کریمی زاده افزود : بعد از ساعت‌ها انتظار مشتاقان و دلدادگانِ امامت و ولایت با شور و شعف، از خادمین حرم رضوی استقبال کردند که نوای «رضا؛ رضا» را سر می دادند و با اهدای گل از خادمان حرم مطهر آن امام، عشق و ارادت خود به اهل بیت (ع) و به ویژه حضرت امام رضا (ع) را به منصه ظهور رساندند.

کریمی زاده اضافه کرد : کاروان خادمین با گرداندن پرچم سبز گنبد امام رضا (علیه السلام)، مردم را به زیارت معنوی و عاشقانه امام مهربانی‌ها دعوت بعمل می آوردند .

گفتنی است برنامه های فرهنگی و هنری جشن های مردمی زیر سایه خورشید شهرستان سیریک با استقبال از کاروان با حضور مسئولین ، عطر افشانی گلزار شهدای گمنام شهرستان ، دیدار با امام جمعه و فرماندار ، دیدار با خانواده معظم شهدا ، دیدار با بیماران صعب العلاج و معلولین ، استقبال و جشن های مردمی در روستاهای کنارجو ، پالور ، دودر ، روتان ، شهید مردان ، سرگلم ، گرائیک و مرکز شهرستان به میزبانی کانون های فرهنگی و هنری و پایگاههای بسیج و همچنین برگزاری همایش روز دختر و تحلیل از دختران فعال حوزه فرهنگ و هنر و جشنواره روز دختر به مناسبت میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر با لبا سهای بومی و محلی برگزار می شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی