آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

آغاز سیزدهمین جشنواره « آسمان هشتم » کردر رضوی و اهدای نشان خدامی فرهنگی آستان قدس به مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

به مناسبت دهه کرامت و همزمان با سالروز ولادت باسعادت حضرت معصومه(س)، سیزدهمین جشنواره فرهنگی، هنری و ورزشی « آسمان هشتم » روستای کردر رضوی آغاز به کار کرد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، از شهرستان میناب، آیین افتتاحیه سیزدهمین جشنواره آسمان هشتم با حضور کاروان خدام بارگاه ملکوتی کریمه اهل بیت(س)، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، معاون استاندار هرمزگان و فرماندار ویژه میناب و جمعی از مدیران ادارات و نهادها و اهالی کردر رضوی در مسجد امام رضا(ع) این روستا برگزار شد.

 « رضا کمالی زرکانی » در آیین ضمن تبریک دهه کرامت و سالروز ولادت کریمه اهل بیت، گفت: دهه کرامت فرصتی مناسب برای معرفی هرچه بهتر سیره اهل بیت(ع) به اقشار مختلف مردم به ویژه نسل جوان است.

وی با تجلیل از همت والای مردم ولایت مدار روستای کردر رضوی، افزود: این روستا در بحث جشن های مردمی دهه کرامت در سطح کشور پیشگام و الگوست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان عنوان کرد: برنامه های بزرگداشت دهه کرامت از عصر دیروز همزمان با سراسر کشور در این استان آغاز شده و تا سالروز ولادت فرخنده علی بن موسی الرضا(ع) ادامه دارد.

وی اظهار کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از برنامه های حوزه قرآن و عترت در استان به صورت ویژه حمایت خواهد کرد.

« محمد احمدی »، فرماندار شهرستان میناب نیز دهه کرامت را تبریک گفت و بیان کرد: برگزاری جشنواره آسمان هشتم موجب گسترش فرهنگ رضوی در جامعه به ویژه بین نسل جوان می شود.

« ابراهیم ذاکری »،  دبیر جشنواره نیز گفت: بیش از ۸۰۰ نفر از جوانان استان هرمزگان در 20 رشته فرهنگی، هنری و ورزشی جشنواره آسمان هشتم با یکدیر به رقابت می پردازند.

وی افزود: قرائت و حفظ قرآن کریم، احکام، احادیث، اذان، فوتسال، تیراندازی، دوچرخه سواری، بازی‌های بومی محلی، دومیدانی و سرود ازجمله رشته های این جشنواره است.

در پایان از سوی کاروان زیر سایه خورشید شرکت کننده در آیین، نشان خادمی فرهنگی آستان قدس رضوی به رضا کمالی زرکانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و همچنین معاون استاندار هرمزگان و فرماندار ویژه میناب اهدا شد.

گفتنی است؛ روستای کردر رضوی از توابع بخش بندزرک با هزار و ۸۰۰ نفر جمعیت در ۷ کیلومتری میناب واقع شده است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی