آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

آغاز ثبت نام در طرح توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی ها

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از آغاز ثبت نام یازدهمین دوره طرح توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی ها ، با نام تابستانه کتاب خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، رضا کمالی زرکانی در این خصوص به خبرنگاران گفت : ثبت نام طرح تابستانه کتاب 98 در استان هرمزگان آغاز شده است و کتابفروشی های سراسر استان تا 19 تیرماه فرصت دارند با مراجعه به سایت tarh.ketab.ir  نسبت به ثبت نام در طرح تابستانه کتاب اقدام کنند.

وی افزود : این طرح با شعار ” کتاب همنشین دلنشین ” از 25 تیرماه در سراسر استان های کشور آغاز و تا 3 مرداد ادامه خواهد داشت و مردم می توانند با مراجعه به کتابفروشی های عضو طرح از یارانه خرید کتاب استفاده کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، در خصوص این طرح اظهار داشت : طرح توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی ها از جمله طرح های حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از صنعت نشر کشور است که با هدف تقویت جریان توزیع و فروش کتاب از طریق چرخه حرفه ای و اصول نشر شکل گرفت که با رونق بخشیدن نسبی کسب و کار کتابفروشان و افزایش گردش مالی آن ها ، جریان تولید و نشر و جریان کتابخوانی در کشور را تحت تاثیر قرار می دهد.

کمالی زرکانی به اهداف اجرای تابستانه کتاب اشاره کرد و گفت : تقویت اقتصاد صنعت نشر کتاب ، گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی ، حمایت از کتابفروشی ها و تقویت حلقه توزیع و فروش نشر کتاب از مهمترین اهداف این طرح می باشد.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی