آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

چند خبر کوتاه از سراسر استان هرمزگان

محفل انس با قرآن کریم در سیریک ، رودان و بندر چارک / نمایشگاه نقاشی کودک در بندرلنگه / صعود تیم فوتسال هنرمندان حاجی آباد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، برگزاری چند خبر کوتاه فرهنگی – هنری استان هرمزگان به شرح ذیل اعلام می شود.

محفل انس با قرآن کریم در مسجد صاحب الزمان عج سیریک

حجت الاسلام و المسلمین حسن حیدری امام جمعه شهرستان سیریک در این مراسم ضمن تقدیر از برگزاری این محفل گفت: قرآن مبنای زندگی روحانی و جسمانی انسان است و با عمل به آموزه های آن حیات طیبه ای را که نوید داده است می توان به دست آورد.

وی افزود: انس با قرآن انسان را به سرچشمه های نور و معرفت متصل می نماید و  زندگی ای سرشار از ایمان و اخلاص نصیبش می نماید.

در ادامه ،مصطفی کریمی زاده رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیریک گفت: با هدف بهره برداری از فیوضات ماه مبارک رمضان که از آن به عنوان بهار قرآن یاد شده است، محفل انس با قرآن کریم با حضور قاریان کشوری و استانی و با استقبال عموم مردم شیعه و سنی و علما و ائمه جمعه و جماعات در مسجد صاحب الزمان عج سیریک برگزار گردید.

وی افزود:  این محفل انس با قرآن کریم با همکاری موسسه قرآنی بیت النور بندرعباس و به میزبانی کانون فرهنگی هنری امام علی (ع) و  با قرائت قاریان عبدالقادر حمیدزاده و رضا زارعی و حافظ خردسال مهدی احمدی در شهر سیریک و در مسجد جامع صاحب الزمان (عج) و همچنین در روستای دودر به میزبانی کانون فرهنگی امام علی (ع) و با شرکت عموم مردم شیعه و سنی برگزار شد.

در پایان این مراسم از حافظان و قاریانی که در این محفل تلاوت کرده بودند با اهدا لوح، تجلیل شد.

 

برگزاری محفل انس با قرآن در بندرچارک
حسین محسنی رئیس اداره از برگزاری محفل انس با قرآن در شهر بندرچارک به مناسبت ماه مبارک رمضان خبر داد.
وی افزود : با توجه به اینکه در این ماه مبارک رمضان که ماه غفران و نزول قرآن است و اقشار مختلف جامعه تشنه بهره بردن از فرائض دینی و مذهبی می باشند ، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندرلنگه اقدام به برگزاری محفل انس با قرآن با حضور قاری بین المللی سید محمد حسینی پور در بندرچارک نمود که با استقبال مردم خوب و دیندار بندرچارک مواجه شد.
وی در پایان آرزوی دنیایی عاری از هرگونه جنگ و خونریزی به حرمت ماه مبارک رمضان از خداوند منان خواستار شد.

 

برپایی نمایشگاه نقاشی کودک با موضوع رمضان در بندرلنگه
حسین محسنی رئیس اداره از برگزاری نمایشگاه نقاشی کودک با موضوع رمضان در فرهنگسرای گوهر بندرلنگه خبر داد.
وی گفت: با توجه به اینکه کودکان بستر و ظرفیت لازم برای پذیرش برنامه های مختلف دارند و آشنایی آنها با این فریضه الهی در قالب هنر توسط خودشان انگیزه ای برای انجام آن را نیز خواهند داشت.
محسنی بیان کرد : این نمایشگاه تا پایان ماه مبارک رمضان صبح و بعدازظهر برای بازدید عموم دایر می باشد.

 

صعود تیم فوتسال هنرمندان حاجی آباد به مرحله نیمه نهایی جام رمضان

کاظم قاسم زاده رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی حاجی آباد در این باره گفت : در آخرین دیدار از دور مقدماتی فوتسال جام رمضان، شب گذشته تیم نوای پیارم حاجی آباد موفق شد با نتیجه پرگل ۱۱ بر ۵ از سد تیم هنرمندان نفت عبور کند و با کسب ۶ امتیاز به عنوان سرگروه گروه الف به مرحله نیمه نهایی صعود کرد تا امشب حریف تیم جولاسک باشد.

در دیگر بازی دیشب نیز تیم حوزه هنری موفق شد با نتیجه ۸ بر ۷ از سد تیم هنرمندان گردون عبور کند تا به عنوان سر گروه گروه ب حریف تیم هنرمندان نفت در مرحله نیمه نهایی باشد.

 

محفل انس با قرآن در روستای پانهر رودان

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رودان گفت : بمناسبت ماه مبارک رمضان محفل انس با قرآن کریم با حضور قاریان شهرستان در روستای پانهر با حضور مردم برگزار شد.

وی افزود : هر کس در جوانی قرآن بخواند و مومن باشد قرآن در گوشت و خونش بیامیزد و در روز قیامت برای او مانع از آتش جهنم خواند شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی