آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

نمایشگاه فرهنگی مد و لباس در شهرستان سیریک برگزارمی شود

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک گفت : نمایشگاه فرهنگی مد و لباس پوشش های بومی و محلی شهرستان سیریک با همکاری انجمن هنرهای تجسمی و فعالان عرصه مد و لباس در شهرستان سیریک برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، مصطفی کریمی زاده در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی جهت برگزاری نمایشگاه فرهنگی مد و لباس پوشش های بومی و محلی با حضور شمس افضلی مسئول انجمن هنرهای تجسمی و فعالان در عرصه مد و لباس به جایگاه فرهنگ و هنر اشاره و گفت : فرهنگ ما ارزشها و اعتقادات ما را شکل می‌دهد که بر شخصیت ما تأثیر گذار است .

وی به زیبایی و ویژگی هنرپرداخت و افزود: از زمان انسان بدوی تاکنون بشر در فکر تحول سبک پوشش خود و نیز ابتکار در به وجود آوردن تنوع در آن بوده و همواره برای بدیع سازی پوشاک خود کوشیده است .

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک عنوان کرد : هدف برپایی نمایشگاه‌ مد و لباس با پوشش های بومی و محلی فرهنگ سازی و تشویق بانوان با استفاده از لباس و پوشش اصیل ایرانی – اسلامی و ترویج پوشش های بومی و منطقه ای دانست .

وی اظهار کرد : با توجه به هجمه‌های فرهنگی دشمنان، باید فعالیت‌های گسترده‌ای در زمینه پوشش بانوان و مسائل فرهنگی انجام شود که با ایجاد تنوع در پوشش‌ اسلامی ایرانی می‌توان بانوان را به استفاده از این نوع پوشش سوق داد

کریمی اضافه کرد : برپایی این نمایشگاه فرهنگی مد و لباس فرصتی است که فعالان حوزه مد و لباس شهرستان آن خلاقیت و ابتکارات هنری خود در پوشش های بومی و منطقه ای خود به نمایش عموم مردم شهرستان و دیگران ارائه نمایند .

گفتنی است: جلسه هماهنگی و برنامه ریزی برگزاری نمایشگاه مد و لباس با حضور عباس بلدان کارشناس امورفرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیریک ، محمد پیشان مسئول انجمن داستان ، شمسی افضلی مسئول انجمن هنرهای تجسمی و جمعی از فعالان مد و لباس در دفتر کار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزارشد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی