آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

نمایشنامه موغلی پناه و نرم افزار شرجی رونمایی شد

نمایشنامه موغلی پناه و نرم افزار شرجی با حضور رضا کمالی زرکانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و جمعی از هنرمندان و پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر در پلاتو آفتاب بندرعباس رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان رضا کمالی زرکانی ، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ضمن تاکید بر اهمیت و ضرورت تولید نمایشنامه های مناسب و پرمحتوا گفت : یکی از مشکلات موجود در حوزه تئاتر در کشور کمبود نمایشنامه های مناسب و قوی می باشد و همین امر باعث شده که بسیاری از کارگردانان در تولید آثار دچار مشکل شدند.

وی چاپ و انتشار نمایشنامه موغلی پناه اثر علیرضا داوری را نقطه آغازی بر توجه کارگردانان هرمزگانی به تولید نمایشنامه دانست و افزود : این اقدام باعث تقویت نمایش استان و ثبت و ضبط میراث معنوی جامعه می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به آیین ها و اسطوره ها ، اساطیر ، سنت ها ، آداب و رسوم مردم هرمزگان اشاره کرد و بیان داشت : هرمزگان حوزه های ناشناخته و بکر فراوانی دارد که می تواند بستر مناسبی برای تولید نمایشنامه های قوی در سطح کشور باشد.

گفتنی است : در ادامه این مراسم از نمایشنامه موغلی پناه و نرم افزار شرجی رونمایی شد و در ادامه نیز قطعه های از موسیقی جنوب توسط گروه معبد اجرا و با اهدای لوح سپاس از علیرضا داوری نویسنده نمایشنامه موغلی پناه تقدیر به عمل آمد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی