آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

تفاهم نامه مشترک با سازمان سینمایی کشور ، بخش فیلم و سینمای استان را متحول می کند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در نشست مشترک معاون سینمایی کشور با فعالان فیلم و سینمای استان گفت : تفاهم نامه مشترک با سازمان سینمایی کشور ، بخش فیلم و سینمای استان را متحول می کند.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، رضا کمالی زرکانی با اشاره به این تفاهم نامه افزود : در این تفاهم نامه بخش های مختلفی همچون سینماها ، خرید تجهیزات ، حمایت از ساخت فیلم ، کلاس های آموزشی ، حمایت از جشنواره های مختلف سینمایی و … را شامل می شود.

وی اضافه کرد : یکی از مهمترین پروژه های سینمایی استان ساخت پردیس سینمایی امید میناب می باشد که این پروژه حوزه فیلم و سینمای شرق استان را متحول خواهد کرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از برگزاری جشنواره فیلم و عکس خلیج فارس خبر داد و بیان داشت : این جشنواره با رویکرد تقویت و حمایت از فیلم سازان هرمزگان تدوین شده است که در تقویم اجرایی سازمان سینمایی کشور قرار گرفته است.

کمالی زرکانی از خرید تجهیزات برای سینماهای استان و همچنین امکانات ساخت فیلم برای فیلمسازان خبر داد و اظهار داشت : این تجهیزات تا پایان سال با همکاری سازمان سینمایی کشور خریداری و در اختیار بخش های مختلف استان قرار خواهد گرفت .

وی بروزرسانی تجهیزات سینماهای استان را از ضرورت ها دانست و بیان داشت : سینماهای استان نیازمند تجهیزات مدرن برای افزایش کیفیت پخش فیلم می باشد که به زودی محقق خواهد شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی