آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

اولویت راهبرد فرهنگی هرمزگان بر مبنای تامین زیر ساخت هاست

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان: اولویت راهبرد فرهنگی در استان هرمزگان بر مبنای تامین زیر ساخت های فرهنگی است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، « رضا کمالی زرکانی » در نشست شورای ادارات ستادی و شهرستانی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان اظهار کرد: اعتبارات فرهنگی و هنری بر اساس برنامه های پیشنهادی و مصوب در استان توزیع می شود.

 وی با تاکید بر اینکه برنامه های فرهنگی و هنری باید با مشارکت دیگر دستگاه ها برگزار شود، افزود: یکی از معیارهای ارزیابی روسای شهرستانی میزان سطح مشارکت دستگاه ها در اجرای برنامه هاست.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان در ادامه گفت: رابطه روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان ها با ائمه جمعه و جماعات و فرمانداران باید در بالاترین سطح تعامل و همکاری باشد.

 وی با بیان اینکه اولویت راهبرد فرهنگی در استان بر مبنای تامین زیرساخت های فرهنگی و هنری است، افزود: برنامه های فرهنگی و هنری هر شهرستان باید بر اساس زمانبندی مشخص شده باشد.

کمالی زرکانی ضمن تاکید بر صرفه جویی در اجرای برنامه های فرهنگی – هنری عنوان کرد : پنجاه درصد تامین اعتبارات برنامه های فرهنگی و هنری باید در شهرستان پیشنهاد دهنده از طریق مشارکت سایر دستگاه ها ، فرمانداری ها و شهرداری ها تامین می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان تمرکز زدایی جشنواره ها و برنامه ها را یک اصل دانست و یادآور شد : بسیار راغب هستیم که جشنواره های استانی در شهرستان های مختلف در جهت مساوات در سرانه فرهنگی اجرا شود و هر شهرستان که امکان برگزاری رویداد های استانی را داشته باشد می تواند پیشنهاد خود را به اداره کل ارائه نماید.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی