آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

هنر برگرفته از قرآن هدایتگر است

آیت الله نعیم آبادی با اشاره به نقش هنر به ویژه با محتوای قرآنی، گفت: هنری که برگرفته از قرآن باشد هدایتگر است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در مراسم دیدار با اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه استان هرمزگان با اشاره به نقش انقلاب اسلامی در تحول هنر، اظهار کرد: به برکت انقلاب، تحولی درونی در همه ابعاد هنر بوجود آمد.

 وی علت برخی از تنگناها را مشکلات اقتصادی برشمرد و افزود: ۹۰ درصد بودجه کشور صرف هزینه های جاری می شود.

 نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه به برکت انقلاب و ایجاد شور در بین آحاد مردم، شاهد هجوم در همه بخش ها هستیم، عنوان کرد: امکانات توان پاسخگویی به این حجم از درخواست ها را ندارد اما با مدیریت صحیج می توان از این هجوم به عنوان نقطه قوت استفاده کرد.

 وی از برگزاری همایش های متعدد به عنوان یک آسیب نام برد و بیان کرد: در فصل زمستان گاهی در یک روز سه همایش در بندرعباس برگزار می شود که باید این ها ساماندهی و جمع و جور شود اما جشنواره بین المللی خلیج فارس به عنوان آبروی استان و کشور باید استمرار یابد.

 آیت الله نعیم آبادی راهکار برون رفت از مشکلات و کاستی ها در بخش فرهنگ و هنر را استفاده از ظرفیت بخش خصوصی دانست و تاکید کرد: دولت هم باید در حد توان از اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه حمایت کند.

 وی با ذکر این نکته که بخش خصوصی دارای ظرفیت و امکانات و علاقه مند به سرمایه گذاری در بخش های مختلف فرهنگ و هنر در کشور وجود دارد، از متولیان فرهنگ و هنر خواست زمینه را برای ورود بخش خصوصی به این حوزه فراهم و از آن حمایت کنند.

 نماینده ولی فقیه در هرمزگان با اشاره به نقش هنر در انتقال و نهادینه سازی مفاهیم دینی، نمونه هایی از سیره ائمه هدی(ع) را بیان کرد و گفت: ما ملتی هستیم که در مباحث فرهنگی غنی هستیم و باید برای معرفی آن از ظرفیت هنر به ویژه فیلم و نمایش برای تبیین آن بهره بگیریم.

 وی با بیان اینکه هنرمندان ابتدا باید خود با این مفاهیم بلند اسلامی آشنا شوند، تاکید کرد: این نمونه های بلند دینی باید در قالب های زیبای هنری به تصویر کشیده شود.

 نعیم آبادی با اذعان به اینکه گاهی یک فیلم می تواند عقیده فردی را عوض کند، اظهار کرد: آن هنری که برگرفته از قرآن باشد، هدایتگر است.

 وی در خاتمه با بیان اینکه به عنوان زبان گویای اصحاب فرهنگ و هنر دغدغه های شما را منتقل خواهم کرد، گفت: قبول دارم که در بخش های مختلف کمبود وجود دارد اما می توان با همین وضعیت هم کارهای فاخری انجام داد.

 گفتنی است؛ در این دیدارصمیمی که بیش از سه ساعت به درازا کشید، تعدادی از اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه استان هرمزگان به بیان دغدغه ها و دل مشغولی ها و مشکلات این حوزه پرداختند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی