آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

مهمترین سرمایه حوزه فرهنگ برخورداری از نیروهای فرهیخته و هنرمندان متعهد است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان : مهمترین سرمایه حوزه فرهنگ برخورداری از نیروهای فرهیخته و هنرمندان متعهد است.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، « رضا کمالی زرکانی » در مراسم دیدار اصحاب فرهنگ و هنرمندان و رسانه با نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس عنوان کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از غنی ترین دستگاه هاست زیرا از سرمایه عظیم نیروی انسانی هنرمندان، اصحاب رسانه، اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد و نخبگان قرآنی برخوردار است.

وی با اشاره به بسیاری از مشکلات حوزه فرهنگ در هرمزگان که به بخش زیرساخت ها بر می گردد، افزود: از آغاز انقلاب تاکنون اقدامات بسیار خوبی در این بخش صورت پذیرفته اما تا رسیدن به نقطه مطلوب هنوز فاصله وجود دارد.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان به تشریح مشکلات مرتبط با حوزه فرهنگ و هنر پرداخت و عنوان کرد: روزنامه نگاران از نظر تامین کاغذ و همچنین نبود چاپخانه مشکلاتی دارند اما با همین محدودیت ها کارهای بزرگی در استان صورت گرفته است.

 وی از برگزاری شایسته و انعکاس مطلوب جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس به عنوان پتانسیل و ظرفیت حوزه فرهنگ و هنر استان هرمزگان نام برد و بیان کرد: پوشش خبری این رخداد توسط ۱۵ شبکه تلویزیونی خارجی و استفاده از لوگوی خلیج فارس در ویژه برنامه گفتگوی زنده تلویزیون کشور قطر بخشی از این موفقیت است.

کمالی زرکانی یکی از ویژگی های بارز جشنواره امسال را پررنگ کردن بخش مردمی آن دانست و گفت: راه اندازی چهار ایستگاه نشاط در نقاط مختلف شهر بندرعباس بخش از برنامه های جشن مردمی جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس است.

 وی از برگزاری آیین برافراشتن پرچم جمهوری اسلامی با حضور هنرمندان برجسته ملی و استانی بر روی ناوشکن کاملا بومی سهند در خلیج فارس به عنوان برنامه خلاقانه دیگر این رخداد مهم برشمرد و افزود: این اقدام هم حامل پیام صلح و دوستی ایران و هم بیانگر قدرت دفاعی نظام جمهوری اسلامی بود.

 این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانش با اذعان به اینکه هنرمندان با حضور حضرتعالی از نعمت آرامش برخوردارند، تصریح کرد: به نمایندگی از سوی همه اصحاب فرهنگ و هنر بابت فضای آرامی که در استان ایجاد کرده اید از شما قدردانی می کنم.

 وی همچنین به تشریح برنامه های رمضانیه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان پرداخت و افزود: ویژه برنامه های متعددی در قالب « جشن های رمضان » با محوریت دفتر توسعه و ترویج فعالیت های قرآن و عترت این اداره کل و همکاری کانون های فرهنگی هنری مساجد از اول رمضان آغاز شده و تا آخر ماه ادامه خواهد داشت

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی