آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

مجمع خیرین قرآنی در هرمزگان تشکیل می شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت : ضرورت دارد مجمع خیرین قرآنی در هرمزگان جهت حمایت از موسسات و فعالان قرآنی در استان تشکیل شود.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، رضا کمالی زرکانی با اشاره به وضعیت توزیع اعتبارات قرآنی در استان افزود : از 107 میلیون تومان اعتبارات سال گذشته که تاکنون 50 درصد تخصیص یافته است بین 9 موسسه و نهاد قرآنی توزیع شده است و منتظر تخصیص 50 درصد باقی مانده هستیم.

وی اظهار داشت : 39 موسسه قرآنی دارای مجوز و موافقت اصولی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در استان هستند که بین 10 تا 15 موسسه فعالیت مناسبی دارند و برخی نیمه فعال و برخی فعال هستند و بعضی با مشکل مکان و … مواجهند. البته ارشاد هم حمایت نرم افزاری را از موسسات قرآنی دارد و موسسات بایستی بتوانند درآمد زدایی داشته و مستقل باشند.

کمالی بر تخصیص اعتبارات استانی نیز در حوزه قرآنی تاکید کرد و اظهار داشت : در صورت فعال شدن مجمع خیرین قرآنی استان ، می توان از فعالیت های قرآنی بیش از پیش حمایت کرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با اشاره به اجرای ویژه برنامه های ارشاد در ماه مبارک رمضان در حوزه قرآنی گفت : برپایی نمایشگاه آثار هنری با موضوع قرآن و عترت ، محافل انس با قرآن در دو شهرستان استان ، جلسات سخنرانی ، تدبیر و تفسیر قرآنی ، نشست های علمی با موضوع قرآن و عترت و نمایش خیابانی با قصص قرآنی از جمله این برنامه هاست.

وی خاطر نشان کرد : برگزاری شب خاطره و داستان سرایی قصص قرآنی ، برگزاری مسابقات با موضوع قرآن و صحیفه سجادیه ، تجلیل از فعالان قرآن و عترت ، برگزاری جشن روزه اولی ها ویژه 300 دانش آموز دختر از دیگر برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در ماه مهمانی خداست.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی