آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

برگزاری کارگاه معضلات اجتماعی در روستای سرچاهان حاجی آباد

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی حاجی آباد از برگزاری کارگاه معضلات اجتماعی در روستای سرچاهان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، کاظم قاسم زاده در این باره به خبرنگاران گفت : با توجه به مصوبات جلسه شورای فرهنگ عمومی برگزاری کارگاه آموزشی معضلات اجتماعی و فرهنگی ویژه دانش آموزان در دبیرستان مقطع متوسطه دخترانه در روستای سرچاهان برگزار شد.

وی افزود : این کارگاه با حضور معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش  ، مربیان و معلمان دبیرستان جهت شناسایی و ارائه راهکاری مناسب جهت برطرف کردن معضلات اجتماعی و فرهنگی برگزار شد.

کاظم قاسم زاده در ادامه به بررسی بعضی از مشکلات و معضلات  به روز جامعه از جمله اعتیاد ، ازدواج زودهنگام ، طلاق و خودکشی و…پرداخت .

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی حاجی آباد عنوان کرد : بهترین و کارآمدترین شیوه برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در سطح مدارس همکاری خانواده ها و انجام اقدام‌های پیشگیرانه در بروز معضلات و ناهنجاری های اجتماعی است.

کاظم قاسم زاده بیان کرد : دانش آموزان تحت تاثیر شرایط و گروه همسالان با مسائلی که هیچ شناختی از آنها ندارند مواجه شده و سعی دارند با وسوسه های برخی از هم سالان نسبت به انجام آنها مبادرت ورزند و اینجاست که نقش تربیتی و آموزشی والدین با رویکرد آسیب شناسی خود را نشان می دهد و مانع از بروز یک آسیب اجتماعی در کانون خانه یا مدرسه می شود.

وی بر استفاده از زبان هنر در کاهش آسیب های اجتماعی تاکید کرد و گفت : رشته های مختلف هنری ظرفیت بسیار خوبی برای مسائل تربیتی است و از این طریق می توان تاثیر بیشتری بر دانش آموزان و خانواده ها و نسل جوان گذاشت.

 

در پایان به دلیل استقبال گسترده دانش آموزان مقرر شد جلسات در ماه های آتی هم برگزار شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی