آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه نماز و عترت تدوین شد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از تدوین برنامه های مرتبط با حوزه نماز و عترت در سال 98 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، رضا کمالی زرکانی در جمع اعضای شورای اقامه نماز گفت : نماز مهمترین آیین مسلمانی و مظهر ایمان ، اتحاد و برابری و برادری است و اهمیت به آن جزء ضروریات و اولویت های توسعه فرهنگ اسلامی است.

وی به استفاده از شیوه ها و ابزار جدید در فرهنگ نماز تاکید کرد و افزود : ابزار تاثیرگذاری بر افراد جامعه و به ویژه کودکان تغییر یافته است و باید به صورت عالمانه از این ابزار نوین در جهت ترویج فرهنگ نماز استفاده شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به تشریح برنامه های تدوین شده در حوزه نماز و عترت در سال 98 پرداخت و بیان داشت : تجلیل از فعالان نماز ، برگزاری دوره های منظم آموزش نماز و تربیت و بیان نماز ، حمایت ویژه از تولید آثار فرهنگی و هنری با موضوع نماز ، تقدیر از نشریات فعال در حوزه نماز ، برگزاری جشنواره های مختلف با موضوع نماز ، حمایت از پژوهش ها و آثار نویسندگان استان با موضوع نماز و … از اولویت های برنامه های نماز در سال 98 می باشد.

کمالی زرکانی استفاده از ابزار تشویقی و انگیزشی را در توجه بیشتر خانواده ها به نماز و عترت موثر دانست و عنوان کرد : سعی شود در قالب دوره های آموزشی اطلاعات لازم به خانواده ها داده شود و نقش نماز در سالم سازی جامعه تبیین گردد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی