آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

بخش قابل توجهی از موسیقی هرمزگان بالقوه مانده است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان در نشست با جمعی از گروه های فعال موسیقی هرمزگان گفت : بخش قابل توجهی از موسیقی هرمزگان بالقوه مانده است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، رضا کمالی زرکانی به تلاش و کوشش انجمن موسیقی هرمزگان در نخستین جشنواره موسیقی آیینی و سنتی خلیج فارس اشاره کرد و گفت : این جشنواره بستر و شرایط مناسبی را برای برخی گروه های بومی و محلی فراهم کرد تا بتوانند آثار خود را به سمع و نظر مردم برسانند.

وی به مزیت های این رویداد پرداخت و افزود : یکی از مهمترین نتایج و مزیت های نخستین جشنواره موسیقی آیینی و سنتی خلیج فارس این بود که متوجه شدیم ظرفیت های بالقوه و ناشناخته بسیاری در این حوزه وجود دارد که باید با برنامه ریزی صحیح و اصولی شرایط ظهور و بروز آنها را فراهم سازیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به شرح وظایف و ساختار انجمن موسیقی هرمزگان اشاره کرد و اظهار داشت : انجمن موسیقی هنوز به یک ساختار و تشکیلات منسجم و سیستماتیک دست نیافته و لازم است در گام نخست بانک اطلاعاتی موسیقی هرمزگان در همه شاخه ها شکل گیرد.

کمالی زرکانی به اهمیت آموزش موسیقی پرداخت و عنوان کرد : رابطه مراد و مرشدی در حوزه آموزش موسیقی که در گذشته رواج داشت تاثیرات اخلاقی بسیار قوی بر شاگردان بجا می گذاشت و احترام به پیشکسوتان و اساتید را اولویت اول می دانست و امیدواریم این نوع نگرش در آموزش های امروز نیز تقویت شود.

وی در ادامه اذعان داشت : پژوهش تنها عرصه ایست که می تواند موسیقی هرمزگان را از انزوا و ناشناختگی خارج سازد و این اداره کل کتاب های منتشر شده در حوزه موسیقی را تا 60 درصد خرید و حمایت می کند.

گفتنی است : در این نشست گروه های مختلف موسیقی به بیان نظرات و مشکلات خود پرداختند و احمد پاداش رییس انجمن موسیقی گزارشی از فعالیت های این انجمن طی ماه های اخیر ارائه کردند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی