آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

همایش تخصصی علمی خلیج فارس در بندرعباس برگزار می شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان : همایش تخصصی علمی خلیج فارس با حضور اساتید مطرح کشوری در بندرعباس برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، رضا کمالی زرکانی در نشست مشترک با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس در خصوص برنامه های مشترک نهمین جشنواره بین المللی فرهنگی – هنری خلیج فارس گفت : سهم دانشگاه و دانشجویان در دفاع از هویت و نام خلیج فارس بسیار برجسته و تاثیرگذار می باشد.

وی به مشارکت و همکاری بیشتر دانشگاه ها در برنامه های مرتبط با خلیج فارس تاکید کرد و افزود : یکی از تاثیرگذارترین کارها در حوزه خلیج فارس که انعکاس بین المللی و جهانی نیز دارد انجام برنامه های علمی مرتبط با خلیج فارس است که دانشجویان می توانند در قالب پژوهش ، پایان نامه ، مقاله و همایش های تخصصی و آموزشی انجام دهند و تاکنون نیز شاهد اقدامات قابل توجهی در این حوزه بوده ایم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان بیان کرد : سهم دانشگاه علاوه بر موارد فوق در حوزه فرهنگ و هنر افزایش یافته است و تولیدات دانشجویی همواره مورد توجه بیشتر مخاطبان و مردم بوده است.

کمالی زرکانی یکی از برنامه های مشترک امسال در حوزه خلیج فارس را برگزاری همایش تخصصی علمی خلیج فارس دانست و اظهار داشت : این همایش با مشارکت اصلی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور اساتید مطرح کشوری و بین المللی در حوزه خلیج فارس در بندرعباس همزمان با روز ملی خلیج فارس برگزار می شود.

وی به دیگر برنامه های مشترک با دانشگاه آزاد اشاره کرد و گفت : رونمایی از کتاب و پایان نامه های اساتید و دانشجویان که مرتبط با خلیج فارس می باشد ، کارگاه های علمی مرتبط با معماری خلیج فارس ، نمایشگاه های متعدد دستاوردهای مختلف دانشجویی از جمله برنامه های مورد تفاهم است.

در ادامه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس بر انعقاد تفاهم مشترک فرهنگی بین دانشگاه آزاد و فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد و گفت : بخش فرهنگی دانشگاه آزاد مورد توجه ویژه دانشجویان می باشد و برنامه های متعددی در رشته های مختلف فرهنگی و هنری در طول سال برگزار می شود و اجرای برنامه مشترک می تواند باعث افزایش تولیدات و بهره مندی بیشتر مردم شود.

مهدی باقری اضافه کرد : ایجاد و احیای رشته های فرهنگی و هنری همچون روزنامه نگاری و خبرنگاری در اولویت برنامه های آتی دانشگاه آزاد قرار دارد و همچنین زمینه لازم برای استعدادیابی نیز فراهم می باشد.

گفتنی است : نهمین جشنواره بین المللی فرهنگی – هنری خلیج فارس دهم اردیبهشت با حضور مقامات و اساتید کشوری در بندرعباس برگزار می شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی