آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

نخستین جشنواره تئاتر مستقل پانتومیم استان هرمزگان برگزار می شود

دبیر نخستین جشنواره تئاتر مستقل پانتومیم استان هرمزگان : نخستین جشنواره تئاتر مستقل پانتومیم استان هرمزگان ۲۸ و ۲۹ فروردین ماه جاری در بندرعباس برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، «رضا جوشعار» در جمع خبرنگاران عنوان کرد: طرح برگزاری این جشنواره از سال گذشته با همفکری پیشکسوتان تئاتر و اساتید دانشگاه کلید خورد و فراخوان آن نیز در بهمن ماه سال 97 اعلام شد.

 وی با بیان اینکه تاکنون 20 اثر از 20 گروه نمایشی به دبیرخانه جشنواره رسیده است، افزود: گروه های تئاتری استان هرمزگان تا 25 فروردین ماه فرصت دارند نمونه اثر خود را جهت شرکت در جشنواره به دبیرخانه به آدرس بندرعباس، فرهنگسرای طوبی ارسال کنند.

 دبیر نخستین جشنواره تئاتر مستقل پانتومیم استان هرمزگان با اشاره به اینکه این جشنواره با رویکرد آموزشی و با هدف شناسایی هنرجویان و ترغیب آنان برای فعالیت در عرصه بازیگری و معرفی هنرمندان مستعد برگزار می شود، گفت: برای نخستین بار است که جشنواره ای به صورت مستقل توسط بخش خصوصی و بدون وابستگی به نهادهای دولتی و با صرف کمترین هزینه برگزار خواهد شد.

 وی خاطرنشان کرد: نخستین جشنواره تئاتر مستقل پانتومیم استان هرمزگان در دو بخش آماتور(هنرجوهای مبتدی) و حرفه ای به همت گروه نمایشی گردون و با همکاری مرکز هنرهای نمایشی انجمن نمایش و فرهنگسرای طوبی برگزار می شود.

 جوشعار با بیان اینکه با انعقاد تفاهم نامه با شهرداری بندرعباس، سه اثر برگزیده این جشنواره در سطح شهر بندرعباس اجرای عموم خواهند داشت، افزود: کارگاه آموزشی بازیگری با حضور «رضا فیاضی» بازیگر برجسته تئاتر کشور نیز هفته آینده در بندرعباس برگزار خواهد شد.

 وی از حقوق شهروندی، موضوعات اجتماعی، محیط زیست و فضای سبز به عنوان موضوعات آثار دریافتی گروه نمایشی نام برد و گفت: مهران محمودزاده، علیزضا داوری و محمد سایبانی آثار جشنواره را داوری خواهند کرد.

 جوشعار وضعیت هنر پانتومیم در استان را نامناسب دانست و تصریح کرد: یکی از دلایل ورود به این حوزه نیز وجود ضعف های جدی در آن است که با برگزاری این جشنواره، نقاط ضعف شناسایی و در جهت ترویج آن در سطح شهرستان های مختلف استان برنامه ریزی و اقدام خواهد شد.

 وی با اشاره به برگزاری کارگاه آموزش بازیگری صبح 29 فروردین در پلاتو آفتاب بندرعباس، اظهار کرد: آیین اختتامیه نخستین جشنواره تئاتر مستقل پانتومیم استان هرمزگان در فرهنگسرای طوبی برگزار می شود.

 گفتنی است؛ پانتومیم، نوعی نمایش همراه با موسیقی که در آن بازیگران سخن نمی گویند و مفاهیم را به یاری حرکات و حالت های چهره و بدن به بینندگان خود منتقل می کنند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی