آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

سهم صنعت در حوزه فرهنگ و هنر هرمزگان افزایش می یابد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان : سهم صنعت در حوزه فرهنگ و هنر هرمزگان افزایش می یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، رضا کمالی زرکانی در نشست مشترک با رییس سازمان  صنعت ، معدن و تجارت استان هرمزگان بر افزایش سهم صنعت در حوزه فرهنگ و هنر هرمزگان تاکید کرد و گفت : هرمزگان استان صنعتی و تجاریست و صنایع مختلفی با قابلیت های فراوان مشغول کار هستند و این ظرفیت عظیم می تواند نقش پررنگ تری در حوزه فرهنگ ایفا کنند.

وی افزود : برگزاری نمایشگاه کتاب در پایان سال قبل یک نمونه خوب از همیاری و همکاری دستگاه های مختلف به ویژه صنایع در حوزه فرهنگ و هنر بود که نتایج مثبتی را به همراه داشت و این روند می تواند افزایش یابد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به نهمین جشنواره بین المللی فرهنگی – هنری خلیج فارس پرداخت و بیان داشت : با توجه به گستردگی برنامه ها و اهمیت این رویداد توقع است از سوی اداره کل صنعت ، معدن و تجارت هماهنگی لازم با صنایع استان صورت گیرد.

کمالی زرکانی به زیرساخت های فرهنگی اشاره کرد و اظهار داشت : شایسته استان هرمزگان نیست که با این حجم صنایع مختلف میزان مشارکت آنها در مناسبات و چشم انداز فرهنگی استان کم باشد در صورتی که در سایر استان های دیگر شاهد اتفاقات خوب از سوی صنایع هستیم.

در ادامه رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت هرمزگان ضمن استقبال از این دیدگاه گفت : بطور مثال در استان اصفهان نقش صنایع در ایجاد تحولات مختلف در حوزه فرهنگ شهری و خدمات عمومی بسیار قابل توجه است.

خلیل قاسمی اضافه کرد : در استان هرمزگان نیز زمینه و پتانسیل این نوع حرکت ها وجود دارد و لازم است چندین جلسه مشترک با صنایع به صورت تخصصی گرفته شود و راهکارهای لازم اتخاذ و عملیاتی شود.

وی عنوان کرد : برای تسهیل این مسیر چندین راه حل های قانونی نیز وجود دارد که در برخی استان ها استفاده می شود و می توان از این روش ها برای بالا بردن سهم صنایع در فرهنگ استان بهره برد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی