آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

خلق آثار فاخر و پر محتوای فرهنگی و هنری در هرمزگان اولویت فعالان این حوزه باشد

خلق آثار فاخر و پر محتوای فرهنگی و هنری در هرمزگان اولویت فعالان این حوزه باشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست با مدیران انجمن های فرهنگی و هنری استان هرمزگان، عنوان کرد: اصحاب فرهنگ و هنر در هرمزگان همواره از اقشاری بوده اند که به خوبی وظیفه اجتماعی و فرهنگی خود را در راستای خدمت به مردم انجام داده‌اند.

وی ادامه داد: این قشر باید تلاش کند که در کار خود نوآوری ها و ابتکارات جدیدی در راستای تولید آثار فرهنگی و هنری داشته باشد.

استاندار هرمزگان افزود: همه باید در راستای خلق آثار فاخر و پر محتوای فرهنگی و هنری در هرمزگان تلاش کنیم و در این راستا مجموعه استانداری حمایت لازم را از هنرمندان و اهالی فرهنگ انجام می دهد.

همتی بر لزوم رسیدگی به مسائل و مشکلات حوزه مطبوعات و رسانه ها در هرمزگان تأکید کرد و بیان داشت: راه اندازی چاپخانه اختصاصی مطبوعات در هرمزگان به صورت جدی پیگیری شود.

استاندار هرمزگان گردشگری را یکی از ظرفیت‌های مهم این استان برشمرد و خاطرنشان کرد: در راستای معرفی جاذبه های گردشگری هرمزگان، هنرمندان این استان به ویژه عکاسان و فیلمسازان می توانند نقش بسیار مهمی داشته باشند.

همتی خواستار برگزاری باشکوه جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس در هرمزگان شد و افزود: ایجاد شور و نشاط فرهنگی در استان بسیار مهم است و برگزاری جشنواره ها می‌تواند در این راستا اثرگذار باشد.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: زمینه های بسیاری برای انجام کار فرهنگی و هنری در هرمزگان موجود است که می‌تواند منجر به تولید آثار مناسب و درآمدزایی برای فعالان این عرصه شود.

وی تصریح کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به عنوان متولی اصلی فعالیت ها در این حوزه، این موارد را به خوبی پیگیری و به نتیجه برساند.

در ادامه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ضمن ارائه گزارش از عملکرد بخش های مختلف فرهنگ و هنر گفت : برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب در پایان سال گذشته با حمایت مستقیم استاندار صورت گرفت و باعث بهره مندی مردم استان از این سرانه فرهنگی شد.

رضا کمالی زرکانی سال جدید را سالی ویژه و پربار برای فرهنگ استان دانست و افزود: با توجه به نامگذاری امسال به نام سال رونق تولید ، اولویت کار در حوزه فرهنگ ، افزایش تولیدات فرهنگی و تولید آثار فاخر با محتوای فرهنگ اشتغال می باشد و همچنین افزایش زیرساخت های فرهنگ نیز از اهم موارد است .

وی در ادامه به جشنواره بین المللی فرهنگی و هنری خلیج فارس اشاره کرد و بیان داشت :امسال برنامه های مختلفی با محتوای مناسب برای صیانت از نام و جایگاه خلیج فارس در دست تولید می باشد و تمام تلاش مان این است که ابعاد بین المللی این جشنواره را گسترش دهیم.

در ادامه این نشست روسای انجمن های فرهنگی – هنری استان به بیان نظرات و برنامه های خود در سال جدید پرداختند.

 

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی