آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

تعریف چند پروژه عمرانی در چشم انداز فرهنگی بندرعباس

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از تعریف چند پروژه عمرانی در چشم انداز فرهنگی بندرعباس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، رضا کمالی زرکانی در نشست مشترک با مدیر کل راه و شهرسازی استان هرمزگان به بررسی پروژه های عمرانی حوزه فرهنگ و هنر استان پرداختند .

وی افزود : سرانه مردم هرمزگان از فضای فرهنگی بسیار پایین تر از استاندارد کشور است و در جهان برای هر نفر یک متر فضای فرهنگی وجود دارد و در کشور نیز به ازای هر هشت نفر یک متر فضای فرهنگی موجود است اما در هرمزگان حدودا به ازای هر ٦٠ نفر یک متر فضا وجود دارد که مطلوب نیست .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به پروژه های نیمه کاره حوزه فرهنگ اشاره کرد و بیان داشت : مجتمع فرهنگی هنری رودان ، بندرخمیر ، میناب و… پس از چندین سال هنوز به بهره برداری نرسیده است و در این خصوص مردم و هنرمندان مطالبه جدی دارند.

وی در ادامه به جشنواره بین المللی فرهنگی – هنری خلیج فارس و سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان هرمزگان در دهم اردیبهشت اشاره کرد و گفت : در صورت حمایت اداره کل مسکن، راه و شهرسازی مجتمع فرهنگی – هنری رودان و خانه مسکن خبرنگاران آماده افتتاح خواهد شد.

کمالی زرکانی به وضعیت پروژه های عمرانی شهر بندرعباس اشاره کرد و گفت : پروژه موزه هنرهای معاصر بندرعباس به دلیل اختلاف نظر در خصوص حریم دریا چند سال تعطیل مانده است و از سوی دیگر فرهنگسرای طوبی و تالار شهید آوینی جوابگوی نیاز فرهنگی مردم نیست و فرهنگ استان نیاز به یک نگرش جهادی در حوزه عمرانی دارد که امیدواریم با حمایت های استاندار و همراهی اداره کل مسکن ،راه و شهرسازی محقق شود.

در ادامه مدیر کل  راه و شهرسازی ضمن اعلام همراهی و حمایت کامل از بخش فرهنگ بیان داشت : با توجه به همه کمبودها و محدودیت ها پروژه های فرهنگی استان در اولویت قرار خواهد گرفت .

آرش رضایی عنوان کرد : پروژه های فرهنگی باید از لحاظ معماری و ساختار به گونه ای باشد که تعریف کننده هویت جمعی مردم باشد و این آمادگی وجود دارد چند پروژه مهم فرهنگی در چشم انداز فرهنگی استان و به ویژه بندرعباس تعریف شود.

وی در پایان قول مساعد داد که پروژه مجتمع فرهنگی شهرستان رودان و مسکن خبرنگاران در روز خلیج فارس آماده بهره برداری گردد و سایر پروژه ها در شهرستان ها نیز در اولویت قرار گیرد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی