آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی در سواحل جزیره هرمز بر روی ناو جنگی ارتش جمهوری اسلامی ایران

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی ایران همزمان با روز ملی خلیج فارس در سواحل جزیره هرمز بر روی ناو جنگی ارتش جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، رضا کمالی زرکانی در این خصوص گفت : نشست مشترک برنامه ریزی این رویداد با حضور کارگروهی مشترک از فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیروی دریایی منطقه یکم دریایی برگزار می شود و مقرر گردید در روز دهم اردیبهشت همزمان با روز ملی خلیج فارس مراسم اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی بر روی یکی از ناوهای جنگی ایران در ساحل جزیره هرمز با اجرای سرود جمهوری اسلامی ایران توسط مارش نظامی ارتش برگزار شود.

وی افزود : هدف از برگزاری این برنامه ، تقویت روحیه سلحشوری و استعمار ستیزی مردم ایران می باشد که در پانصد سال قبل در همین روز پرچم استعمار پرتغال را در سواحل خلیج فارس و به ویژه جزیره هرمز به زیر کشیدند و به استعمارگری پانصد ساله آنها پایان دادند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان به دیگر برنامه های این روز اشاره کرد و بیان داشت : گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خلیج فارس همراه با گل افشانی محل سقوط هواپیمای مسافربری ایرباس و اجرای موسیقی با موضوع خلیج فارس توسط گروه های موسیقی هرمزگان از دیگر برنامه های آن روز بر روی ناو جنگی ارتش جمهوری اسلامی ایران می باشد.

کمالی زرکانی عنوان کرد : این برنامه با حضور مقامات ارشد کشوری و لشکری ، خانواده شهداء ، جمعی از اساتید و پژوهشگران و خبرنگاران خارجی و داخلی برگزار می شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی