آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

اجرای موسیقی آیینی و سنتی در روز ملی خلیج فارس در ساحل بندرعباس

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از اجرای موسیقی آیینی در روز ملی خلیج فارس در ساحل بندرعباس با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، رضا کمالی زرکانی با ابراز تشکر از همکاری خاص و ویژه شهرداری و به ویژه سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری در برگزاری نهمین جشنواره بین المللی فرهنگی – هنری خلیج فارس گفت : این روز برای مردم هرمزگان یک روز ویژه و نشانگر روحیه شلحشوری و استعمارستیزی مردم استان است بر همین اساس زمینه و بستر لازم برای شادمانی و نشاط مردم فراهم خواهد شد.

وی افزود : در نشست مشترک با رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بر اهمیت این دوره از جشنواره تاکید شد و مقرر گردید پوشش تبلیغات در تمام فضای شهری صورت گیرد و علاوه بر ساحل بندرعباس در چند محله نیز کارنوال های فرهنگی – هنری برای شادمانی مردم راه اندازی و اجرا شود.

الیاس محسنی رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری نیز فرهنگ را مهمترین وسیله برای صیانت از نام و هویت خلیج فارس دانست و عنوان کرد : خلیج فارس به مهمترین نماد وحدت و هویت اقوام مختلف ایرانی تبدیل شده است و این ظرفیت باید در خدمت اعتلا و توسعه سواحل خلیج فارس و آبادانی منطقه قرار گیرد.

وی اضافه کرد : تمام امکانات و ظرفیت های سازمان فرهنگی ورزشی بندرعباس در خدمت این رویداد فرهنگی مهم است و مطمئن هستیم که با هماهنگی پیش آمده در آینده شاهد اتفاقات خوب در عرصه های مختلف فرهنگی استان خواهیم بود.

گفتنی است : نهمین جشنواره بین المللی فرهنگی – هنری خلیج فارس در تاریخ دهم اردیبهشت در بندرعباس برگزار می شود.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی