آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

آغاز برگزاری نخستین جشنواره هنرهای تجسمی خلیج فارس در هشت شهر هرمزگان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان از آغاز نخستین جشنواره هنرهای تجسمی خلیج فارس در هشت شهر هرمزگان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، رضا کمالی زرکانی با اعلام این خبر گفت : جشنواره هنرهای تجسمی از امروز در شهرهای ابوموسی ، هرمز، سیریک ، رودان ، بندرلنگه ، پارسیان، بستک و بندرعباس آغاز شده است و تا پنج اردیبهشت ادامه دارد.

وی اضافه کرد : فراخوان جشنواره یک ماه قبل به گروه های هنری و تجسمی استان اعلام شد و پس از بررسی طرح های ارسالی به دبیرخانه هشت طرح نهایی با موضوع خلیج فارس انتخاب و در هشت شهر اجرا خواهد شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ضمن تشکر از شهرداری بیان کرد : بر اساس هماهنگی صورت گرفته با شهرداری ها در هر شهر یک دیوار مناسب برای اجرای طرح های انتخاب شده در نظر گرفته شده است و گروهی متشکل از هنرمندان تجسمی به اجرای آن خواهند پرداخت.

کمالی زرکانی یادآور شد : پس از پایان کار ، توسط هیات داوران بهترین طرح اجرا شده انتخاب و در اختتامیه نهمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس مورد تقدیر و تجلیل قرار خواهند گرفت.

وی به ساختار برگزاری جشنواره اشاره کرد و بیان داشت : در این دوره سعی کردیم با توجه به موضوع خلیج فارس ، کارها در انظار عموم و اجرا شود و آثار برای همیشه در دید مردم قرار گیرد.

گفتنی است : افتتاحیه نهمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس ، دهم اردیبهشت با حضور مقامات کشوری و استانی در تالار شهید آوینی بندرعباس برگزار می شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی