آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

کانون های مساجد در راستای تحقق منویات رهبری همواره پیشگام بوده اند

حجت الاسلام پهلوانی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد همواره در راستای عملیاتی کردن منویات مقام معظم رهبری پیشگام بوده اند.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، ، حجت الاسلام «احمد پهلوانی» در نشست تبیین نقش جوانان مساجد در گام دوم انقلاب ضمن تبریک سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد، اظهار کرد: برنامه ریزی و تلاش جهادگونه برای تحقق فرامین گهربار و راهگشای رهبر معظم انقلاب، دفاع از اصول و ارزش های انقلاب و نظام و اندیشه های والای امام راحل(ره) از مهمترین رسالت های کانون های مساجد است.

وی در ادامه با اشاره به وجود هزار و 50 کانون فرهنگی هنری مساجد در هرمزگان، افزود: بیش از 80 درصد از این کانون ها در مساجد روستاها تاسیس شده اند.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان با بیان اینکه هرمزگان استانی است که استعدادهای فراوان فرهنگی هنری را در خود جای داده است، خاطرنشان کرد: دکتر ارزانی رئیس ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور به جهت شرکت در برنامه های کانون ها طی یک سال و چهار ماه اخیر، چهار سفر به این استان داشته اند که از این بابت از وی قدردانی می کنم.

وی اجرای برنامه های شهرستانی، استانی، ملی، منطقه ای و بین المللی با کمترین هزینه را از شاخصه های ممتاز کانون های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان برشمرد و بیان کرد: میزبانی سه دوره جشنواره ملی سرود رضوی کانون های مساجد کشور، یک دوره جشنواره سراسری مدهامتان روستایی، هشت دوره کنگره بین المللی امام سجاد(ع) و یک دوره مرحله کشوری جشنواره مدهامتان موید این مطلب است.

پهلوانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تا چندی پیش گروه سرود در بندرعباس وجود نداشت اما به همت کانون های فرهنگی هنری مساجد امروز بیش از 130 گروه سرود فعال در این شهرستان ساماندهی شده اند.

 

وی اجرای سرود در روز 12 بهمن بر روی ناو لارک، گلزار شهدا، نوار ساحلی و شهرستان های مختلف استان هرمزگان را نماد همدلی، اتحاد و همکاری بین گروه های سرود کانون ها ذکر کرد و افزود: به منظور تقویت گروه های سرود، جشنواره های شهرستانی و استانی و همچنین برپایی کارگاه های آموزشی مداوم سرود در سال آینده در دستور کار قرار دارد.

 

نشست «تبیین نقش جوانان مساجد در گام دوم انقلاب» ویژه بچه های مسجدی شهرستان بندرعباس با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری در ساحل بندرعباس، پشت ساختمان قدیم استانداری برگزار و از ائمه جماعات، مدیران، اعضا و گروه های سرود برتر تجلیل به عمل آمد و پوستر فراخوان دومین جشنواره سرود آوای مسجد ویژه کانون های مساجد استان هرمزگان نیز رونمایی شد.

 

 

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی