آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

کانون های فرهنگی و هنری محور انسجام و تقویت فعالیت های فرهنگی و قرآنی درجامعه می باشد

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرتان سیریک به مناسبت گرامیداشت 18 اسفند سالروز تاسیس کانون های مساجد با حضور مدیران کانون های فرهنگی و هنری در سالن اجتماعات حوزه علمیه واحد خواهران شهر بندر کوهستک برگزارشد .

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، در ابتدا این جلسه مصطفی کریمی زاده رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیریک ضمن خیرمقدم و تشکر و قدردانی از همدلی و مشارکت مدیران کانون های فرهنگی و هنری در برگزاری فعالیت های فرهنگی و قرآنی گفت : کانون های فرهنگی و هنری محور انسجام و تقویت فعالیت های فرهنگی و قرآنی درجامعه می باشد که از این ظرفیت فرهنگی و قرآنی باید درخثنی سازی توطئه های دشمن  بهره وری شود .

وی افزود: مساجد حریم امن الهی است و لازم است طبق تاکید مقام معظم رهبری در مقابل شبیخون فرهنگی باید از مساجد استفاده کنیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک عنوان کرد : برای بهره گیری از پتانسیل و ارزش های والای مساجد، بهترین راه تقویت و فعال تر ساختن کانون های فرهنگی و هنری مساجد است که باید همواره بر آن توجه خاص داشته باشیم.

کریمی زاده عنوان کرد: همانگونه که مساجد در ابتدای انقلاب، سنگر فرهنگی، سیاسی و اجتماعی بودند ، اکنون نیز باید این کارکرد را تقویت کرد و برنامه ‌ها مسجد محور باشند تا سبب تجلی ارزش‌ ها، آرمان‌ ها و فرهنگ انقلاب اسلامی باشند.

وی اعلام آمادگی در جهت حمایت ، تقویت و گسترش  فعالیت های کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان در سال جدید گفت: جلسات هم اندیشی مدیران کانون های مساجد باید بصورت مستمر و اعتقادی ادامه داشته باشد تا نقش مهم مساجد در شهرستان بیش از پیش آشکار شود.

کریمی عنوان کرد : مدیران کانون های فرهنگی و هنری شهرستان سعی و کوشش نمایند تا در کانون ها فرهنگی و هنری  شور و نشاط اجتماعی ایجاد بشود و آن برخورد های مهربانانه و با محبت در کانون ها فراهم ، تا اقشار مختلف از جمله نوجوانان و جوانان در برنامه های تفریحی-فرهنگی و قرآنی حضور و مشارکت حداکثری داشته باشند .

در پایان جلسه مدیران کانون های فرهنگی و هنری به ارائه راهکار و پیشنهادات در جهت تقویت فعالیت های فرهنگی و قرآنی در سال جدید نمودند .

گفتنی است: شهرستان سیریک دارای 22 کانون های فرهنگی و هنری مساجد اعم از شیعه و اهل سنت ، که سالیان سال در برگزاری فعالیت های فرهنگی و قرآنی تعامل و همکاری چشم گیری می باشند.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی