آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان: کانون های مساجد مردمی ترین بخش وزارت ارشاد اسلامی است

کمالی زرکانی از کانون های فرهنگی هنری مساجد به عنوان یکی از مردمی ترین بخش های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یاد کرد و گفت: کانون های مساجد به نمایندگی از وزارتخانه در جای جای ایران اسلامی حضوری فعال دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان،«رضا کمالی زرکانی»، ، 18 اسفند سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد را به همه فعالان این بخش تبریک گفت و اظهار کرد: کانون های مساجد امروز دارای چشم اندازی است که بنیان آن، خانواده محور و مسجد پایه است و مخاطب اصلی آن کودکان و نوجوانان و بانوان هستند.

  وی به وجود بیش از 24 هزار کانون فرهنگی هنری مساجد در سطح کشور اشاره کرد و افزود: از این شمار، هزار و 50 کانون فرهنگی هنری در مساجد استان هرمزگان تاسیس شده است که امروز به مراکزی قابل اعتنا و تاثیرگذار در حوزه فرهنگی هنری تبدیل شده اند.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با ذکر این نکته که طی مدت کوتاه حضورم در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به ظرفیت های بسیار خوب کانون های فرهنگی هنری مساجد پی برده ام، عنوان کرد: برون سپاری فعالیت ها از دبیرخانه به کانون ها نشان دهنده سطح توانمندی این مراکز خلاق و پویاست.

 وی تصریح کرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان پس از 26 سال فعالیت به مرحله ای از بلوغ رسیده اند که توان میزبانی شایسته و مطلوب از برنامه های مهم و شاخص ملی و منطقه ای را دارا می باشند.

 کمالی زرکانی افزود: کانون های فرهنگی هنری مساجد همواره با محوریت امام جماعت و در جهت رونق بخشی به فعالیت های مساجد بدون هیچ گونه چشمداشت مادی در تلاش و تکاپو هستند و تایید آنها توسط نماینده ولی فقیه گواهی بر حرکتشان در مسیر صحیح است.

 وی از تعامل، همراهی و همکاری بسیج با کانون های فرهنگی هنری مساجد به عنوان ویژگی برجسته و نکات مثبت این مراکز نام برد و گفت: جوان گرایی از دیگر ویژگی های بارز کانون هاست به طوری که قریب به 90 درصد از مدیران، رابطین، واحد خواهران و ائمه جماعات کانون ها زیر 40 سال سن دارند.

 این مقام مسئول، اطلاع رسانی فعالیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد را از دیگر شاخصه های مثبت و تاثیرگذار این مراکز ذکر کرد و گفت: اخبار برنامه ها، فعالیت ها و رویدادهای مرتبط با کانون ها به صورت منظم و مستمر از طریق خبرگزاری شبستان منتشر می شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی