آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

فعالان کانون های مساجد سیریک تجلیل شدند

به مناسبت بزرگداشت سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد و با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان، امام جمعه و رئیس اداره ارشاد شهرستان سیریک از فعالان فرهنگی مساجد این شهرستان تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ،رضا کمالی زرکانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در این آیین، ضمن تبریک 18 اسفند، از عملکرد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان در راستای خنثی سازی توطئه های دشمن در جنگ نرم و همچنین برنامه ریزی، حرکت و تلاش در جهت عملیاتی کردن فرامین رهبر معظم انقلاب ابراز رضایت کرد.

وی به جایگاه مسجد در بین مسلمانان اشاره کرد و افزود: مسجد همواره در طول تاریخ اسلام، مرکز اتحاد، همدلی، برابری، برادری، انس و الفت و دوستی بوده است و اکثر مشکلات مردم در مساجد رتق و فتق می شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان خاطرنشان کرد: حضور در مسجد همواره آرامش بخش است و ابن سینا هرگاه گرهی را در تحقیقات علمی خود می دید برای حل آن به مسجد رجوع می کرد.

وی کارکردهای مسجد را بسیار متنوع دانست و تصریح کرد: کانون های فرهنگی هنری با بهره گیری از تجربه اعضای قدیمی و همچنین استفاده از از ایده و خلاقیت و نوآوری نسل جوان فرهیخته می تواند در احیای کارکردهای مساجد نقش آفرینی کنند.

حجت الاسلام «حسن حیدری»، امام جمعه شهرستان سیریک نیز با استناد به روایتی از امیر مومنان، حضرت علی(ع)، اظهار کرد: افزوده شدن به علم انسان، قوی تر شدن اعتقادات، قرار گرفتن در مسیر هدایت، مورد رحمت الهی قرار گرفتن، دوری از گناه و … از آثار حضور در مسجد است.

وی در ادامه به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و افزود: ترویج سبک زندگی اسلامی یکی از محورهای مهم این بیانیه است؛ دشمن که از راه های مختلف نظامی برای ضربه زدن به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی مایوس شده به جنگ فرهنگی(دور کردن جوانان از فضای معنوی مساجد، ترویج بد حجابی، فساد و …) روی آورده است.

امام جمعه سیریک از مسجد محوری به عنوان شاخص ترین بخش سبک زندگی اسلامی نام برد و گفت: مسجد در جنگ نرم دژ و سنگر مستحکمی است و کسانی که در آن قرار بگیرند از گزند آسیب های دشمن در امان خواهند ماند.

وی با بیان اینکه کانون های فرهنگی هنری به عنوان بازوان ائمه جماعات مساجد عمل می کنند، عنوان کرد: تنها فرمانده مسجد، امام جماعت است و مابقی ارکان مسجد باید پشت

این آیین که در آن از بیش از 50 مدیر، واحد خواهران، امام جماعت، موذن و مکبر کانون های مساجد شیعه و اهل سنت سیریک تجلیل به عمل آمد، به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک و به میزبانی کانون فرهنگی هنری موعود در روستای روتان دهستان شهید مردان بخش بمانی برگزار شد.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی