آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

فراخوان سومین جشنواره موسیقی آیینی و سنتی خلیج فارس اعلام شد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از اعلام فراخوان سومین جشنواره موسیقی آیینی و سنتی خلیج فارس خبر داد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، رضا کمالی زرکانی در گفتگو با خبرنگاران گفت : با توجه به قدمت تاریخی و فرهنگی مناطق ساحلی خلیج فارس و موقعیت جغرافیایی آن بعنوان یکی از مهمترین راه ارتباطی ایران نه فقط دروازه تجارت و رونق اقتصادی بلکه خاستگاه فرهنگ و هنر اصیل و کهن بوده است.

وی اضافه کرد : غنا و تنوع هنر موسیقی در قالب آیین های آوایی ، مولودی خوانی ، شادمانی ، سوگواره نمایشی و درمانی ، آوازهای کار و بسیاری دیگر نمونه ها که بنا به دلایل مختلف و در موقعیت های متفاوت اجرا می شوند ، میراث فرهنگی منطقه به شمار می آیند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به اهداف جشنواره اشاره کرد و اظهار داشت : توجه به موسیقی در جهت توسعه فرهنگی ، اهمیت دادن به ذائقه عمومی و بهره گیری از ظرفیت های جوانان مستعد ، معرفی سنن ، آداب و آیین های موسیقی خلیج فارس ، شناسایی و معرفی گروه های موسیقی جوان ، جمع آوری و ثبت نواها و ملودی های بومی و سنتی فراموش شده و خلق موسیقی فاخر ملی و ارائه در سطح منطقه و بین المللی از مهمترین اهداف این جشنواره می باشد.

کمالی زرکانی به بخش های جشنواره اشاره کرد و بیان داشت : جشنواره موسیقی آیینی و سنتی خلیج فارس در دو بخش موسیقی سنتی ( تک نوازی – گروهی) و موسیقی پاپ برگزار می شود.

وی به شرایط شرکت و ارسال آثار پرداخت و افزود : داوری و انتخاب آثار بر اساس فیلم های رسیده انجام می شود و هر متقاضی می تواند با ارائه حداکثر دو اثر در جشنواره شرکت کند و هر فرد یا گروه فقط می تواند در یک بخش جشنواره شرکت نماید و در نهایت پس از داوری در هر بخش سه گروه برگزیده معرفی و در مراسم اختتامیه مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان یادآور شد : آخرین مهلت ارسال آثار 20 فروردین ماه 1398 می باشد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی