آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

دو میلیارد و 400 میلیون تومان فروش شانزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب هرمزگان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان : در شانزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب هرمزگان ، دو میلیارد و 400 میلیون تومان کتاب توسط مردم خریداری شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان،رضا کمالی زرکانی ضمن تقدیر و تشکر از حضور گسترده مردم در شانزدهمین نمایشگاه سراسری کتاب هرمزگان افزود : بر اساس ارزیابی صورت گرفته بیش از ٢٥٠ هزار نفر از نمایشگاه کتاب دیدن کردند که این حجم استقبال در هیچ نمایشگاهی در استان اتفاق نمی افتد و نشان می دهد که مردم هرمزگان به کتاب، مطالعه توجه ویژه ای دارند.

وی اضافه کرد : در مجموع شش روز برگزاری نمایشگاه ،مردم هرمزگان دو میلیارد و ٤٠٠ میلیون تومان کتاب خریداری کردند که نسبت به سال گذشته حدود ٤٠ درصد افزایش داشته است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به جایگاه هرمزگان از لحاظ فروش کتاب در کشور اشاره کرد و بیان داشت : بر اساس جدول فروش سایر استان ها که در سایت موسسه برگزاری نمایشگاه های فرهنگی ایران موجود می باشد هرمزگان جزء پنج استان اول از لحاظ فروش کتاب می باشد.

کمالی زرکانی برگزاری نمایشگاه امسال را برگرفته از روحیه جهادی دانست و عنوان کرد : با توجه به این که نمایشگاه امسال در مرحله اول کنسل شده بود، احیای آن نیازمند هماهنگی و حمایت دستگاه های مختلفی بود که جا دارد از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار هرمزگان تشکر ویژه نمایم.

گفتنی است : شانزدهمین نمایشگاه سراسری کتاب هرمزگان ٨ الی ١٣ اسفند ماه در محل دائمی نمایشگاه ها واقع در سه راه جهانبار بندرعباس برگزار شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی