آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

برگزاری شورای فرهنگ عمومی در شهرستان بندرلنگه

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندرلنگه از برگزاری شورای فرهنگ عمومی با حضور امام جمعه و دیگر اعضاء خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، حسین محسنی ضمن ارائه گزارشی از مصوبات جلسه قبل در خصوص دستور جلسه شورا (راه اندازی قرارگاه فرهنگی مهدویت) گفت : از وظایف  منتظران فراهم نمودن شرایط ظهور از طریق دعا جهت سلامتی آن حضرت است و آشنایی جوانان و نوجوانان با این فرهنگ و ارائه اطلاعات و آموزش و ترویج معارف نورانی مهدویت و زنده نگه داشتن یاد و نام حضرت از ضروریات است  و این قرارگاه می تواند با محوریت حوزه علمیه در جهت ترویج فرهنگ مهدویت مثمرثمر واقع شود.
در ادامه آیت الله سیدمحمدجواد رکنی امام جمعه شهرستان و رئیس شورا ضمن محکوم نمودن حمله تروریستی به مساجد نیوزلند و شهادت تعدادی از مسلمانان بی گناه بیان کرد:
اگر بشریت با فرهنگ مهدویت آشنایی پیدا می کردند قطعا شاهد هیچگونه خون و خونریزی نبودیم چرا که موضوع مهدویت یک موضوع اصلی و جهانی است.

وی افزود : دهه ای برای مهدویت تعریف کنیم و هر کسی در حد توان خود جهت ترویج آن در شهر و روستا اقدام نماید مطمئنا مهدویت محجور نخواهد ماند.
امام جمعه بندرلنگه بیان داشت :  مزین شدن امسال به سال حمایت از کالای ایرانی دربرگیرنده این مسئله بود که زیرساخت هایی باید شکل می گرفت تا زمینه نهادینه شدن آن فراهم شود و البته این مستلزم یک حرکت تدریجی است و فقط به این سالی که می گذرد نباشد.

آیت الله رکنی افزود : فرهنگ سازی یک جریان ، نیاز به زمان دارد و حمایت از کالای داخلی نیز نیاز به زیر ساخت و فرهنگ سازی دارد.

وی یاد آور شد: عمده مشکلات بوجود آمده که باعث تعطیلی برخی از واحدهای تولیدی و بیکاری کارکنان آن واحدها شده مختص دولت نبوده و گاهی به سبک زندگی ما برمی گردد.

رییس شورای فرهنگ عمومی بندرلنگه گفت : متاسفانه در طی 20 الی 30 سال گذشته توجهی از سوی مسئولان به زیر ساخت های تولید نشده و از تولید کنندگان هم حمایت آنچنانی شاهد نبوده ایم یا اندک حمایتی هم شده است فکری برای بازار فروش آن نکرده ایم از همین روی تولیدکننده دلسرد می شود بویژه تولید کنندگان خرد که اگر فروشی برای کالای شان نباشد از چرخه تولید خارج می شود.

امام جمعه بندرلنگه بیان داشت : وظیفه داریم برای تغییر ذائقه مردم در استفاده از کالای داخلی راهکار بدهیم و فرهنگ سازی را از خود و خانواده شروع کنیم.

وی عنوان کرد : آموزش و پرورش در این زمینه نقش بسزایی دارد، ادارات باید ملزم به خرید کالای داخلی شوند در تبلیغات میدانی همه مسئولان مشارکت داشته باشند چرا که شاهد هستیم برخی از تولیدات داخلی با کیفیت تر از نوع خارجیش می باشد اما تبلیغات کالاهای خارجی بیشتر است.

آیت الله رکنی اضافه کرد : این دولت است که با کارشناسی و نظارت بیشتر و حمایت از تولیدکنندگان داخلی و بالا بردن کیفیت کالاهای تولیدی ،مردم را برای خرید و استفاده از کالای داخلی ترغیب کنند.
در ادامه دیگر اعضاء در مورد موضوع به بحث و تبادل نظر پرداختند و مصوباتی نیز به تصویب رسید.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی