آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

امام جمعه بندرعباس: کانون های مساجد خالصانه برای توسعه فرهنگ دینی تلاش می کنند

آیت الله نعیم آبادی گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان خالصانه در جهت توسعه و پیشرفت فرهنگ دینی در استان تلاش می کنند.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، آیت الله «غلامعلی نعیم آبادی» در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک 18 اسفند، سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد، اظهار کرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد استان هرمزگان از فعالترین کانون های کشور محسوب می شوند.

وی با اشاره به فعالیت ها، برنامه ها و عملکرد کانون های مساجد هرمزگان در حوزه های مختلف و درسطح استانی و ملی، از اقدامات صورت گرفته قدردانی کرد و افزود: کانون های فرهنگی هنری بسیار بابرکت هستند و در هرمزگان خوش درخشیده اند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس اقدامات کانون های فرهنگی هنری مساجد را کار خالص فرهنگی دانست و ضمن تاکید بر توسعه کانون ها، عنوان کرد: همگان باید برای تقویت این مراکز کمک کنند.

وی در ادامه به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره و تاکید کرد: بیانیه مقام معظم رهبری به بهترین شکل ممکن هم خدمات نظام و هم کاستی ها را تبیین کرده و از آن می توان به خط روشنی برای آینده و نگاهی برای اصلاح گذشته تعبیر کرد.

آیت الله نعیم آبادی به تشریح یکی از بندهای این بیانیه در مورد فساد پرداخت و گفت: دو نوع فساد سیاسی وجود دارد که بخشی از آن نظیر رشوه و رانت به دستگاه حکومتی مربوط می شود و دیگری نظیر تخریب، فحاشی و … که به مردم بر می گردد.

وی مهمترین بخش فساد سیاسی را مرتبط با انتخابات دانست و بیان کرد: مردم و مسئولان باید به فکر سلامت انتخابات باشند و اجازه ندهند برخی افراد پولدار با قلدری با سلامت سیاسی جامعه بازی کنند.

امام جمعه بندرعباس همچنین به 20 اسفند روز راهیان نور و 22 اسفند سالروز بزرگداشت شهدا اشاره و تصریح کرد: اگر روزی به عنوان بزرگداشت شهدا در تاریخ کشور وجود نداشت امروز صاحب قدرت و عزت نبودیم.

وی بر تکریم خانواده های شهدا تاکید کرد و افزود: هر چقدر که در خدمت خانواده های معظم شاهد باشیم کم است زیرا آنها عزیزترین افراد خود را در راه انقلاب و نظام و اسلام فدا کرده اند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی