آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

دهه فجر نماد شور و اتحاد ملت برای رسیدن به آزادی است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به مناسبت آغاز دهه مبارک فجر طی پیامی گفت : دهه فجر و شور و اتحاد ملت برای رسیدن به آزادی است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، رضا کمالی زرکانی ضمن تاکید بر اهمیت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود : عدد چهل در معنا شناسی دینی نشان از تکامل ، پختگی و ثبات و انسجام دارد و بالواقع می توان گفت : این نظام مردمی به چنان عظمت و شکوهی رسیده است که از هیچ تهدید و گزندی آسیب نخواهد دید.

وی به تقارن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با ایام فاطمیه اشاره کرد و اظهار داشت : این تقارن معنادار تاکید بر ریشه های اصیل انقلاب دارد که برگرفته از فرهنگ فاطمی ، علوی و حسینی است و تا زمانی که ریشه های این درخت تناور از چشمه اهل بیت سیراب می شود ، چتر آن بر جهان گسترده خواهد شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را شکوه فرهنگ و هنر اسلامی دانست و بیان کرد : امروز شاهد تبلور شاخه های مختلف فرهنگ و هنر ایران که مزین به هنر اسلامی شده است هستیم و این هنر بیشترین نقش را در انتقال سیمای انقلاب به خارج از مرزها داشته است.

کمالی زرکانی به اجرای برنامه های مختلف در چهلمین بهار انقلاب در هرمزگان اشاره کرد و گفت : اکران فیلم های سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر ، جشنواره موسیقی آئینی سور ، سرنا ، زندگی ، برگزاری نمایشگاه های مختلف کتاب و آثار هنری ، افتتاح چند نگارخانه و گالری ، برگزاری شب های شعر انقلاب و … از جمله برنامه های چهلمین سالگرد انقلاب در هرمزگان می باشد.

وی در پایان این پیام چهلمین سالگرد انقلاب را دروازه ورود به عرصه جدیدی از حیات انقلاب دانست و افزود : تمام ظرفیت ها و استعدادهای موجود انقلاب باید برای ورود به قرن جدید آماده شوند و این قرن ، قرن تسلط فرهنگی ایران به جهان خواهد بود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی